piątek, 11 grudnia 2015

Zajmę się tobą - Mary Kubica

Tego dnia Chicago tonęło w deszczu, a ta dziewczyna stała bez ruchu na peronie. W rękach trzymała zawiniątko. Heidi od razu zwróciła na nią uwagę. Zauważyła podarte dżinsy, zniszczony płaszcz i niemowlę, które nastolatka próbowała chronić przed ulewą. Heidi nie byłaby sobą, gdyby nie zareagowała – zawsze miała ambicję, by naprawiać świat. Zaprosiła Willow pod swój dach, mimo protestów rodziny. Powinna dokładnie wypytać ją o przeszłość, powinna ustalić, przed kim i dlaczego ucieka, kto jest ojcem jej dziecka. Ale Heidi woli nie wiedzieć. Zapłaci za to wysoką cenę i skrzywdzi tych, których najbardziej kocha.

Okladka: miękka
Ilość stron:  352
Wydawnictwo:  Harper Collins

"Zajmę się Tobą" to mocna powieść. Thriller psychologiczny, który daje do myślenia. Specyficzny,  z klimatem niedopowiedzenia i tajemnicy, sprawia, że ciarki chodzą po plecach.

Heidi jest żoną, matką i pracownikiem socjalnym, który jest bardzo zaangażowany w swoją pracę. Pracuje z mniejszościami, z bezdomnymi i poszkodowanymi. Ma męża i nastoletnią córkę. Jej marzeniem zawsze była duża rodzina, ale przerwał je rak. Teraz jest zdrowa, ale więcej dzieci już mieć nie będzie....

Pewnego dnia, kiedy spieszyła się do pracy, brnąc w deszczu, zobaczyła młodą dziewczynę z dzieckiem w objęciach i walizką na przystanku. Spotkała ją jeszcze kilka razy i zaproponowała jej pomoc oraz ciepły obiad. Heidi zostawiła jej swoją wizytówkę. Dziewczyna wyczerpana i zmęczona w końcu zadzwoniła i poprosila o pomoc. Heidi zabrała ją do swego domu - nie mogła zostawić neimowlęcia na ulicy. Rodzina była zszokowana. Willow z córeczką zostały w ich domu - jeden dzień, drugi i kolejny.... Heidi przestała chodzić do pracy i cała oddała się dziecku. W końcu miała w domu niemowlę...
Na skutek nieporozumienia i utarczki Willow odeszła, zostawiając dziecko Heidi. Nie mogło z tego wyjść nic dobrego. Za Willow kroczyła przeszłość.....

"Zajmę się Tobą" to wielowątkowa powieść, gdzie wątki przeszlości, teraźniejszości i przyszłości splatają się w przerażającą całość. Mamy tutaj molestowanie, rodziny zastępcze, uprowadzenie, czy morderstwo, a jeśli dodacie do tego wątek choroby psychicznej, wychodzi naprawdę mocna rzecz. Co i raz, na światło dzienne, wychodzą nowe fakty kładąc się cieniem na całej opowieści. Historię poznajemy za sprawą relacji Heidi, Willow i Chrisa, z ich subiektywnego punktu widzenia.
 Autorka umieściła w swojej ksiażce wiele ważnych kwestii, kontrowersyjnych, które pobudzają czytelnika do refleksji. Pomimo wagi sytuacji, powieść jest napisana lekkim i zrozumiałym językiem, który sprawia, że czyta się ją błyskawicznie. 
"Zajmę się Tobą" to naprawdę dobry thriller z wątkami psychologicznymi, który wywołuje w czytelniku mnówstwo emocji i sprzecznych uczuć. Polecam!
Logo Harper Collins

Książkę Zajmę się tobą możecie kupić4 komentarze:

 1. Mocne thrillery to coś co uwielbiam, więc czuję się zobowiązana do przeczytania książki :D

  Zapraszam na nową recenzję : ksiazkowy-termit.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Dużo tematów w jednej powieści, widzę, że mogę się w niej odnaleźć. Lubię thrillery psychologiczne, szczególnie, gdy autorzy bardzo powoli dawkują informacje. Z chęcią przeczytam, pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Zainteresowałaś mnie tą książką. :) chyba za jakiś czas po nią sięgnę :)

  Pozdrawiam! :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...