środa, 23 grudnia 2015

Powrót do Daringham Hall tom 1 - Kathryn Taylor

Ben Sterling to bogaty i przystojny biznesmen przyzwyczajony do nowojorskiego zgiełku, drogich garniturów i samochodów najlepszych marek. Zamknięty w sobie i powściągliwy – unika uczuciowego zaangażowania i głębszych relacji. Nie chce być uzależniony od nikogo. Pewnego dnia dowiaduje się, że jego matka w dniu jego narodzin była żoną Ralpha Camdena, głowy szlacheckiego angielskiego rodu. Jako prawowity spadkobierca rodzinnej posiadłości Camdenów – Daringham Hall – Ben wyrusza do Anglii, by zemścić się na ojcu. Tuż po przybyciu zostaje jednak pobity i okradziony. Ratuje go Kate, która z czasem ulega jego urokowi. Między nimi wybucha namiętność bez granic. Czy Kate zdoła zawrócić Bena z drogi zemsty?

Okladka: miękka
Ilość stron: 360
Wydawnictwo: Otwarte

"Powrót do Daringham Hall" otwiera trylogię, obyczajową z wątkami erotycznymi, napisaną przez Kathryn Taylor.

Miłość i nienawiść często chodzą w parze, a granica między nimi czasem mocno się zaciera. Czy mając przed sobą miłość i pałając żądzą zemsty można dokonać właściwego wyboru? O tym przekonał się bohater powieści Kathryn Taylor, Ben Sterling.

Ben Sterling jest właścicielem firmy informatycznej, jest bogaty, nieziemsko przystojny i pewny siebie. Jednak, kiedy się mu bliżej przyjrzeć okazuje się, że pieniądze nie zapewniają mu wszystkiego. Mężczyzna jest singlem, nie jest związany z żadną kobieta, bowiem obawia się zaangażowania i bliskich relacji. Zbudował wokół siebie mur i trzyma ludzi na dystans. Jest samowystarczalny i nie chce być od nikogo zależny. 
Pewnego dnia dowiaduje się, że jego matka, w dniu jego narodzin, była żoną angielskiego arystokraty, Ralpha Camdena. Okazuje się, że Ben został spadkobiercą Daringham Hall, rodowej siedziby Camdenów. Mężczyzna wyrusza do Angli pałając żądzą zemsty. Na miejscu zostaje jednak pobity i okradziony. Pomaga mu poznana kobieta, Kate - między nimi zaczyna iskrzyć. Ben przyjechał jednak do Anglii, aby się zemścić, a nie zakochać.... Czy Kate uda się to zmienić?

"Powrót do Daringham Hall" to intrygująca opowieść o rodzinie, miłości i zemście. Akcja dzieje się w pięknych angielskich plenerach, które nadają jej specyficznego klimatu. Wątki erotyczne są dość subtelne i upiekszają całą opowieść, jednak nie dominują. Akcja płynie żwawo i powieść czyta się błyskawicznie. Niestety, nagle następuje cięcie i przychodzi nam czekać na kolejny tom, aby dowiedzieć się, jak potoczą się dalsze losy Bena i Kate. Autorka bardzo fajnie wykreowała postać Kate, młodej pani weterynarz, której poświęciła sporo uwagi. Postać Bena jest jeszcze jakby niedokończona, coś o nim wiemy, ale więcej nie wiemy. Bardzo jestem ciekawa, w którą stronę rozwinie się ta postać.

Pierwszy tom opowieści okazał się całkiem niezły, jeszcze nie zdobył mego serca, ale przed nami jeszcze dwa tomy, których jestem ciekawa. Polecam!Książkę Powrót do Daringham Hall możecie kupić

Matras Księgarnie

6 komentarzy:

 1. Chyba jednak to nie jest lektura dla nas :)

  Pozdrawiamy i zapraszamy do nas:
  rodzinne-czytanie.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawe czy jej się uda go zmienić. Lubię taki niby lekkie, a jednak wciągające powieści :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Kurcze, może kiedyś się skuszę na tę serię, ale na razie mam co czytać :D

  OdpowiedzUsuń
 4. A ja spamuję i serdecznie zapraszam Cię do akcji "Wędrująca książka", którą organizuję. Więcej szczegółów w linku: http://www.recenzjapisanaemocjami.pl/2015/12/wedrujaca-ksiazka.html

  Serdecznie pozdrawiam i życzę cudownych świąt!!

  OdpowiedzUsuń
 5. Moja przyjaciółka przez jakiś czas wręcz żyła tą książką.
  Mnie jednak do niej nie ciągnie...
  To kompletnie nie moja bajka, jednak recenzja naprawdę wciąga.
  Pozdrawiam i życzę wesołych świąt! :)
  Isabelle West
  Z książkami przy kawie

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...