poniedziałek, 18 stycznia 2016

Program. Kuracja samobójców - Suzanne Young

Sloane i James uciekli przed epidemią i Programem, ale nie udało im się uciec przed niebezpieczeństwem. Bo Program nie chce o nich zapomnieć… Teraz, dołączywszy do grupy buntowników, muszą uważać na to, komu mogą zaufać, i znaleźć sposób na obalenie Programu i powstrzymanie epidemii. A to jest bardzo trudne, gdy w pamięci mają tyle białych plam. Pomóc im może tylko Kuracja – tajemnicza tabletka, która może przywrócić wspomnienia. Za bardzo wysoką cenę. I istnieje tylko jedna dawka.

Okładka: miękka
Ilość stron: 480
Wydawnictwo: Feeria Young
Cykl: Program tom 2

Kuracja Samobójców to kontynuacja Plagi Samobójców , którą czytałam jakiś czas temu w akcji Book Tour - moja recenzja TUTAJ.
Powieść zrobiła na mnie wrażenie i bardzo byłam ciekawa, jak potoczą się dalsze losy Sloane i Jamesa.

Bohaterowie uciekli przed Programem i związali się z buntownikami. Stale pomaga im Michael Realm, zakochany w Sloane, co wzbudza zazdrość Jamesa. Program nie odpuszcza, podążają za buntownikami i depczą im po piętach. Mlłodzi ludzie nie czują się bezpieczni i stale są gotowi do ucieczki. Pracownicy Programu chcą odzyskać pigułkę przywracającą wspomnienia, która jest w posiadaniu Sloane. Posuwają się nawet do wysłania do siedziby buntowników założyciela Programu. Sloane nie wierzy mu i słusznie, jednak naprowadza to na ich ślad Program. Zostają pojmani i trafiają ponownie do Ośrodka. James połyka pigułkę...

Powrót do Ośrodka powoduje falę złych wspomnień, strach powraca, tym bardziej, że teraz leczenie ma się zakończyć lobotomią. Program chce tylko jednego - pigułki. A tego Sloane nie może im dać.
Po raz kolejny Sloane udaje się zbiec z Ośrodka, przy pomocy Michaela i Jamesa. Postanawiają wyjawić informacje na temat Programu, w czym pomaga im dziennikarz. Czy uda im się wygrać i zamknąć Program? Przeczytajcie!

Autorka bardzo zgrabnie powiązała oba tomy. Akcja toczy się płynnie i porywa czytelnika w wir wydarzeń. Całość jest świetnie przemyślana i zgrabnie napisana. Suzanne Young operuje plastycznym, jasnym i zrozumiałym językiem. Powieść czyta się błyskawicznie i z dużą przyjemnością.
Świetnie skonstruowane sylwetki bohaterów przyciągają uwagę czytelnika, który kibicuje im podczas walki z Programem. 
Czytając "Kurację samobójców" zanurzamy się w świat zaatakowany epidemią i wszystko wokół przestaje istnieć. Jak cień podążamy za Jamesem i Sloane. Pochłonęłam powieść i bardzo jestem ciekawa, co zaserwuje nam Autorka w 3 tomie. "Kuracja..." kończy się bowiem tak, jakby zamykała cykl, zamyka się pewien wątek. Co będzie dalej? Zobaczymy.....2 komentarze:

  1. Mam chęć na 1 i 2 tom :)

    Buziaczki ♥
    rodzinne-czytanie.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
  2. Kurcze, chyba dam szansę tej serii - już przy okazji recenzji pierwszego tomu byłam zaintrygowana, teraz naprawdę nie wiem, co zrobić :) Chyba pożyczę od kogoś te książki :)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...