środa, 13 stycznia 2016

Wampir - Wojciech Chmielarz

Mateusz nie miał powodu pragnąć śmierci. Był zwykłym dwudziestolatkiem. Studiował socjologię, ale planował przenieść się na informatykę. Chciał podróżować, zwiedzić świat. Pewnej majowej nocy wszedł na dach wieżowca i skoczył. Nie zostawił listu. Nikt niczego nie widział. Prokuratura uznała, że to samobójstwo. Wynajęty przez matkę krnąbrny prywatny detektyw Dawid Wolski rozpoczyna śledztwo i wchodzi w zaskakująco bezwzględny świat nastolatków. Sprawa komplikuje się coraz bardziej, kiedy tajemnice gliwickich zaułków zaczynają splatać się z wirtualną rzeczywistością. Co łączyło Mateusza z Alicją, zaginioną dziewczyną, której szuka całe miasto? Czy Mateusz miał jakiś związek z siecią nastoletnich prostytutek? Dlaczego niektórzy członkowie jego rodziny najwyraźniej woleliby ukręcić łeb śledztwu? Ta wciągająca i pełna zaskakujących zwrotów akcji powieść otwiera gliwicki cykl kryminałów Chmielarza.

okładka: miękka
Ilość stron: 328
Wydawnictwo: Czarne
Seria: Ze strachem

Wojciecha Chmielarza miałam przyjemność poznać osobiście na Targach Książki w Warszawie (pozdrawiam!) - świetny facet i do tego świetnie pisze :) Czytałam już kilka jego książek i z przyjemnością sięgnęłam po kolejną - i nie zawiodłam się!

Mateusz był dwudziestolatkiem, jakich wielu. Wychowywany przez matkę, nie miał łatwego życia. Studiował, miał znajomych, po prostu żył i nie miał powodu, aby swoje życie zakończyć. A jednak tak się stało....
Według raportu policji, popełnił samobójstwo, skacząc z budynku wieżowca. Matka nie może się z tym pogodzić i nie wierzy w jego samobójczą śmierć. Zleca zbadanie sprawy swemu adwokatowi. Rosolski najmuje do tego młodego detektywa, Dawida Wolskiego. 

Wolski pochodzi z prawniczej rodziny i jest w niej czarną owcą. Studiował prawo, ale go nie skończył. Pracuje jako prywatny detektyw, a ojciec i jego znajomi podsuwają mu klientów. Jeździ zdezelowanym autem i nie należy do miłych i symatycznych osób. Zdolny ani specjalnie sprytny też nie jest....
Zaczyna zajmować się sprawą Mateusza, początkowo dla kasy, bez większego zainteresowania tematem. Jednak z czasem to się zmienia, detektyw wciąga się w świat Mateusza - świat dragów, pseudoprzyjaciół i wirtualnej rzeczywistości. Finał sprawy okazuje bardzo zaskakujący....

Wojciech Chmielarz naprawdę świetnie pisze i ma doskonałe pomysły na fabułę. Potrafi zaskakiwać i chwilami szokować. Fabuła jest dograna i misternie utkana. Jego książki czyta się z przyjemnością i zaciekawieniem. W "Wampirze" uwagę przykuwa sylwetka Dawida Wolskiego, detektywa jakby z przypadku, którego jakoś trudno polubić. Zdecydowanie różni się on od innych postaci tego typu znanych z literatury, na pewno wyrównia się i zapada w pamięć. Generalnie, bohaterowie "Wampira" są indywidualnościami, bardzo mocno zarysowanymi, specyficznymi osobowościami. 
Powieść jest bardzo prawdziwa i doskonale wpisana w polską rzeczywistość. Uderza lekkość i naturalność dialogów oraz świetne tło, co razem tworzy niezapomniany klimat.
"Wampir" to doskonały kryminał, który zapada w pamięć i zaskakuje - polecam!Książkę Wampir możecie kupić w dobrej cenie
w księgarni Tania Książka


Tania książka - Tanie Książki i podręczniki

5 komentarzy:

 1. Bardzo ciekawa recenzja jestem ciekawa tej książki:) pozdrawiam http://wiktoriaczytarazemzwami.blog.pl/

  OdpowiedzUsuń
 2. Wydawnictwo Czarne to synonim jakości :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Może być ciekawe. Może starczy nam na nią czasu :)

  Pozdrawiamy gorąco i zapraszamy do nas :)
  rodzinne-czytanie.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Koniecznie muszę ją przeczytać, bardzo trafia w moje gusta czytelnicze.

  OdpowiedzUsuń
 5. Kryminały to nie moja bajka, jednak chcę zacząć je czytać, ale moim pierwszym kryminałem zostanie "Kasacja" Remigiusza Mroza, o czym jestem święcie przekonana :)
  Ciekawa recenzja.
  Pozdrawiam,
  Isabelle West
  Z książkami przy kawie

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...