niedziela, 14 lutego 2016

Amber - Gail McHugh

Życie Amber Moretti zmienia się nie do poznania. Osierocona outsiderka, która przez całe życie zmagała się z koszmarami dzieciństwa, pragnie za wszelką cenę rozpocząć nowe życie jako studentka. Kiedy pojawia się na uniwersytecie po raz pierwszy, spotyka dwóch mężczyzn, najlepszych przyjaciół, którzy wnoszą do jej mrocznej egzystencji kolor, świeży powiew powietrza i światło. Brock Cunningham jest uroczym, zielonookim uwodzicielem-gentlemanem, Amber nie może się oprzeć jego urokowi. Wkrótce ten intrygujący mężczyzna zaczyna wypełniać cały jej świat, każdą myśl i każdy oddech. Ryder Ashcroft – niebieskooki wytatuowany „zły chłopak”, natychmiast zniechęca ją do siebie, kiedy jednak udaje mu się ją pocałować, natychmiast kradnie część jej serca, duszy i umysłu. Ku swojemu ogromnemu zdumieniu i przerażeniu, Amber zakochuje się w nich obu. A potem następuje coś, co zmienia wszystko, i Amber nie wie, czy kiedykolwiek uda jej się powrócić do normalnego życia.

Okładka: miękka
Ilość stron: 591
Wydawnictwo:  Muza Akurat
Cykl: Torn hearts tom 1

"Amber" to ciekawie napisana powieść młodzieżowa. Gail McHugh pisze lekko, zabawnie i doskonale trafia w gust młodych ludzi. Jest jednak również przepełniona erotyzmem i zastanowię się, czy już mogę przekazać ją mojej córce.... chyba jeszcze nie pora....

Amber Moretti rozpoczyna nowy rozdział w swoim życiu, czyli studia. Pragnie zostawić za sobą niezbyt przyjemną przeszłość i rozpocząć swoje życie od początku, nie oglądając się wstecz. Dziewczyna straciła oboje rodziców, zwiedziła wiele rodzin zastępczych i wreszcie doczekała się czasu, kiedy może sama decydować o swoim życiu. 
Na jej nowej drodze pojawia się dwóch mężczyzn, którzy odwracają jej życie o sto osiemdziesiąt stopni. Najpierw pojawia się niezwykle przystojny i pewny siebie Ryder Ashford, otoczony wielbicielkami i rozpuszczony. Robi na Amber wrażenie, jednak dziewczyna zbywa go i postanawia trzymać się od niego z daleka. Naprzeciw wychodzi jej przyjaciel Rydera, Brock Cunningham, przystojny, przemiły, przeciwieństwo Ashforda. Chłopak robi wszystko, aby umówić się z Amber. Jest grzeczny, przyjazny, pomocny - do rany przyłóż. Los lubi płatać figle i tutaj wkłada swoje łapki - Amber zakochuje się w obu mężczyznach..... Między nimi iskry aż strzelają! 

"Amber" to nie jest powieść dla grzecznych i miłych dziewczynek, jest przepełniona erotyzmem i emocjami. W tej powieści miłość, namiętność i dramat idą w parze i doskonale się uzupełniają. Koszmarne przeżycia splatają się z miłosnymi uniesieniami - nie ma tu nudy i marazmu. Czytelnika otacza gorączka i porywa w świat stworzony przez Gail McHugh. Lektura jest bardzo intrygująca. Czyta się ją błyskawicznie, pomimo dość sporej objętości. To mocna i odważna książka, czasami bardzo mocno sugestywna. Mnie, co prawda, na kolana nie powaliła, ale myślę, że na pewno znajdzie szerokie rzesze wielbicielek.


5 komentarzy:

 1. Bardzo cieszę się, że będę miałam okazję przeczytać tę część w ramach book tour. Czuję, że będę zadowolona :) Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 2. Jeśli twoja córa nie jest pełnoletnia to absolutnie jej tego nie dawaj! :) Hihi tak śmiechem żartem, naprawdę niezły, mroczny erotyk:)

  OdpowiedzUsuń
 3. To ciekawe bo słyszałam wiele pozytywnych opinii na temat tej książki ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Sam wątek wydaje się bardzo...romantyczny? To znaczy wszystko skupia się dookoła tych zalotów i romansów, a nie koniecznie przepadam za taką tematyką książek :) Pozdrawiam
  ksiazkowy-termit.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Nienawidzę romansów, także ta książka jest zupełnie nie dla mnie. Nie potrafię ich czytać, wydają się zbyt przesłodzone i schematyczne. I te uczucie rodzące się między dziewczyną i dwoma facetami.
  Czy tego przypadkiem już gdzieś nie było?
  Ale daję wielkiego plusa za dobrze napisaną recenzję - wiesz, jak zaskoczyć człowieka niejednym słowem.
  Pozdrawiam i zapraszam do mnie na recenzję "Leku na śmierć"
  Z książkami przy kawie

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...