piątek, 12 lutego 2016

Venla - J.K. Johansson

Mrożące krew w żyłach zakończenie trylogii Palokaski!
Była policjantka, spec od przestępczości internetowej i psycholog szkolny, Miia Pohjavirta, straciła przed laty ojca i siostrę Venlę. Kiedy w krótkim czasie dwoje jej uczniów ginie w tajemniczych okolicznościach, zaczyna podejrzewać, że wszystkie te sprawy mają jednak jakiś związek z nią samą. Wyobraź sobie, że dowiadujesz się, o tym, że twój chłopak był mordercą. Wyobraź sobie, że zabił nie tylko najbardziej lubianą dziewczynę na twoim osiedlu, ale także wnuka twojego przyjaciela. Wyobraź sobie, że zaledwie kilka godzin po tym, jak twój facet morderca spada ze skały i skręca sobie kark, ty znajdujesz w bagażniku BMW twojego terapeuty ciało kolejnej swojej uczennicy. Pięknej dziewczyny, która na spotkaniach z tobą nieraz mówiła, że boi się o swoje życie. A na pierwsze spotkanie z posiadaczem BMW umówił cię twój brat, który pracuje z tobą w tej samej szkole. Już się boisz?

Okładka: miękka
Ilość stron: 208
Wydawnictwo:  Wydawnictwo Literackie
Cykl: Miasteczko Palokaski

Była Laura, była Noora i w końcu jest Venla, wokół której dzieją się wydarzenia opisane w trylogii Miasteczko Palokaski. Doczekałam się 3 tomu wciągającej trylogii o zaginionych dziewczynach z miasteczka Palokaski i przyznam, że spodziewałam się zupełnie innego zakończenia niż serwują nam autorzy. Zostałam zaskoczona, co bardzo lubię. Powiem jedno, ta trylogia nie jest taka oczywista jak się wydawało od początku, a finał naprawdę was zdziwi.

"Venla" jest bezpośrednią kontynuacją "Noory". 
Noora prowadząca lifestylowy blog o Maddie zaginęła, udała się na tajemnicze przyjęcie i nie wróciła. Niepokoi to jej przyjaciela Lauriego, niepokoi Miię, szkolną psycholog, ale również niepokoi jej rodziców, którzy zgłaszają zaginięcie córki. Miia przypadkowo znajduje w bagażniku swego psychiatry kobiece zwłoki i próbuje sobie poukładać całą historię w głowie. Okazuje się, że psychiatra zniknął i nie pozostał po nim żademn ślad, nie ma gabinetu, a on sam rozpłynął się w powietrzu.Miia oczekuje wyjaśnień i pomocy od brata Nikkiego, ale on zdecydowanie odcina się od tej sprawy, zawikłany we własne problemy pomiędzy żoną i kochanką. 
Tymczasem w Palokaski, młoda policjantka, znajduje podczas treningu w lesie kolejne zwłoki. Okazuje się, że należą one do Tiiny Ojantaus, miejscowej bizneswomen, która również nosiła charakterystyczny wisiorek z aniołem. Policja bada sprawę, a Miia prowadzi swoje własne śledztwo. Ślady prowadzą ją w przeszłość, odkrywa trop prywatnego detektywa, który śledził sprawę Venli. Finał jest zaskakujący....

W fińskim miasteczku Palokaski giną młode dziewczyny, ludzie są przerażeni, a policja szuka sprawców. Czy zaginięcia Venli, Laury i Noory są ze sobą powiązane? Próbuje to ustalić Miija Pohjavirta, psycholog i była policjantka, a prywatnie siostra Venli, której zaginięcie mocno zmieniło ich rodzinę. Tropy gmatwają się, autorzy mieszają nam w głowach i podsuwają wykluczające się wątki, by zaskoczyć na finale. 
O dziwo, trylogia kończy się happy endem, ale nie takim, jakiego spodziewali się czytelnicy. 
Przyznam, że wciągnęła mnie opowieść z Palokaski i trochę żałuję, że to już finał - ale wiem jedno, warto było zagłębić się w tę opowieść. Polecam!


Książkę Venla możecie kupić
w księgarni Platon24

1 komentarz:

  1. Ciekawa, ciekawa. Może sięgniemy :)

    Buziaczki! ♥
    Zapraszamy do nas :)
    rodzinne-czytanie.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...