sobota, 14 maja 2016

Niebezpieczne kłamstwa - Becca Fitzpatrick

Stella to nie jest moje prawdziwe imię. Thunder Basin w Nebrasce nie jest moim prawdziwym domem.
Po tym jak byłam świadkiem groźnego przestępstwa, zostałam objęta programem ochrony świadków i wysłana do spokojnego miasteczka na końcu świata. Moje życie rozpadło się na milion kawałków. Nie potrafię się tu odnaleźć. Miałam rozpocząć ostatni rok liceum. Miałam być z chłopakiem, którego kocham, ale zostaliśmy rozdzieleni. Teraz w moim życiu pojawił się ktoś inny – czy mogę mu zaufać? Coraz trudniej jest mi ukrywać uczucia. Coraz trudniej jest też kłamać… Im bardziej czuję się bezpieczna, tym większe grozi mi niebezpieczeństwo.

Format: e-book
Ilośc stron: 424
Wydawnictwo: Otwarte

Jeden, feralny wieczór sprawił, że wszystko się zmienia, a całe życie trzeba zbudować na nowo.....

Estella mieszkała z matką, narkomanką, w pięknym domu, nie narzekała na brak pieniędzy, a obok siebie miała ukochanego chłopaka, Reeda.  Niestety, stała się świadkiem mordestwa i świadkiem w sprawie przeciwko groźnemu przestępcy. Dla jej bezpieczeństwa, objęto ją programem ochrony świadków. Zmieniono jej imię, życiorys, przewieziono na koniec kraju i zostawiono u emerytowanej policjantki.

Teraz nazywa się Stella, jej zastępczą matką jest Carmina, a domem Thunder Basin w Nebrasce. Dziewczyna nie może się odnaleźć w nowej rzeczywistości, nie ma obok siebie Reeda, ani nawet matki, ale na nią nigdy nie mogła liczyć. Czeka na ukończenie 18 lat, aby się usamodzielnić, ale póki co jest zdana na łaskę i niełaskę Carminy. Pomiędzy nimi iskrzy, trudno im się dogadać....Stella poznaje Cheta, młodego sąsiada Carminy, z którym się zaprzyjaźnia. Kiedy czuje się coraz pewniej na nowym miejscu i myśli, że jest bezpieczna - okazuje się, że to nieprawda.
Niebezpieczeństwo czyha, a Stella nawet nie przeczuwa jak prędko się ujawni.

"Niebezpieczne kłamstwa" to świetnie napisana książka dla młodzieży, która na pewno znajdzie rzesze wielbicieli.  Sama zamierzam podsunąć ją mojej córce :)
Becca Fitzpatrick ma bardzo lekkie pióro, a jej książki czyta się dosłownie w jedno popołudnie.  Są przy tym bardzo naturalne i realne, poruszają problemy, które intersują młodych ludzi. Zawsze znajdziecie w nich związek dwójki nastolatków, który podgrzewa atmosferę powieści. 
Fabuła jest intrygująca i tajemnicza, znajdziecie tutaj miłość, przyjaźń, problemy z aklimatyzacją i poszukiwanie siebie w trudnym czasie. To wcale nie jest takie proste i przyjemne zostać nagle wyrwanym ze swojego środowiska, porzucić rodzinę i przyjaciół i trafić w nowe, obce miejsce do obcych ludzi. Bez ukochanych przedmiotów, czy ubrań. To sytuacja trudna dla dorosłego, a co dopiero dla nastolatki. I ten ciągły strach..... 
Warto przeczytać tę powieść, rozejrzeć się wokół i docenić to, co się ma. Młodzi ludzie często wykazują postawę roszczeniową i nie widzą, że wcale nie mają tak źle.....


7 komentarzy:

 1. Bardzo jestem ciekawa tej książki, zapowiada się na coś naprawdę dobrego. Mam nadzieję, że się ne zawiodę.
  Dwiestronyksiazek.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Zawsze bardzo się wczuwam w bohaterów i czytając Twoją recenzję automatycznie myślałam o tym, co zrobiłabym na miejscu Stelli. Nagłe odcięcie od chłopaka, znanej sobie okolicy, na dodatek czyhające niebezpieczeństwo… Brzmi ciekawie! Pozdrawiam! :)

  www.majuskula.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Autorkę bardzo mile wspominam z serii Szeptem :) Od kiedy zobaczyłam, że wyjdzie jej kolejna choć nieco inna opowieść, byłam niemalże pewna że po nią sięgnę. Teraz jestem już pewna, że to coś dla mnie :)
  Justyna z livingbooksx.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Jestem ciekawa tej powieści, zwłaszcza po świetnym "Black Ice". Jednak co do Twojej recenzji mam wątpliwości - dlaczego jest taka króciutka? Za wiele się z niej nie dowiedziałam, więc jeśli możesz,na przyszłość pisz coś dłuższego :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. widzisz - mój blog jest moim miejscem, gdzie piszę notatki z ksiażek dla siebie. Nie lubię długich recenzji i taka mi w zupełności wystarcza :) a Ty sama możesz przeczytać książkę nez moich spoilerów. polecam!

   Usuń
 5. Troszeczkę zabrakło mi tam napięcia i tajemnicy, ale poza tym, naprawdę świetna książka! Fajnie się czyta, fajnie rozwija cała historia i spędziłam z nią bardzo przyjemny czas ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Troszeczkę zabrakło mi tam napięcia i tajemnicy, ale poza tym, naprawdę świetna książka! Fajnie się czyta, fajnie rozwija cała historia i spędziłam z nią bardzo przyjemny czas ;)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...