czwartek, 14 lipca 2016

Niewidzialny - Karin Slaughter

W swojej siódmej książce z cyklu o Willu Trencie, detektywi, wrogowie i kochankowie stają naprzeciw siebie w niebezpiecznej rozgrywce między dobrem i złem. Agent FBI Will Trent jak zawsze ma swoje tajemnice i jak zawsze nie chce, aby dr Sara Linton, kobieta, którą kocha, je odkryła. W Macon, w Georgii, jako Bill Black rozpracowuje siatkę handlarzy narkotyków. Sara Linton nie zna szczegółów tego zlecenia, ale zostaje wciągnięta w niebezpieczną rozgrywkę przez śmiertelne postrzelenie swojego pasierba Jareda. Mimo iż odpowiedzialna za ten wypadek jest znienawidzona żona pasierba Lena, Sara po raz kolejny znajduje się na linii ognia. W książce nie brak szokujących zwrotów akcji. Jest to nie tylko elektryzujący thriller, ale także studium ludzkiej natury: co się dzieje, gdy dobrzy z natury ludzie są w brutalny sposób skonfrontowani ze złem tego świata?

Okładka: miękka
Ilość stron:  464
Wydawnictwo:   MUZA SA

Karin Slaughter to znana i lubiana pisarka thrillerów. Ma niesamowitą wyobraźnię, a jej powieści są przerażająco realne i prawdziwe. I pewnie dlatego tak chętnie po nie sięgam! Wolę o zbrodniach czytać niż oglądać je w realu...

"Niewidzialny" to kolejna powieść z cyklu o Willu Trencie, agencie FBI, ambitny i bardzo inteligentny. Stara się chronić ukochaną, dr Sarę Linton, ale niestety tym kobieta znajdzie się w samym centrum akcji.
Policjantka Lena Adams znowu uczestniczy w bardzo niebezpiecznej misji związanej z handlem narkotyków. Kobieta zagięła parol na nieuchwytnego i drwiącego ze sprawiedliwości, bossa narkotykowego. Chce go ująć i wpakować do więzienia. Nie jest to proste, a druga strona jest bardzo agresywna i nie zna strachu przed policją. Ich starcie nie będzie równe, a jego finał może okazać się bardzo krwawy.
Tymczasem Will Trent zajmuje się sprawą Wielkiego Białasa. Niezwykle niebezpiecznego i przebiegłego przestępcy, którego tożsamość jest nieznana.
Jak się okaże obie sprawy mają wiele wspólnego, a finał okaże się powalający.

"Niewidzialny" bardzo mocno się zaczyna, ale równie mocno kończy. To thriller na najwyższym poziomie, który wzbudza ciekawość, ale i strach. Genialnie skonstruowany i napisany, porywa od pierwszych stron, a świetne i bardzo prawdziwe sylwetki bohaterów sprawiają, że jest tym bardziej realny. Czyta się go lotem błyskawicy - zaczęłam i odłożyłam późną nocą, jak skończyłam całą książkę. Mnie, po raz kolejny, Karin Slaughter udało się zaskoczyć i zachwycić poziomem swej powieści. Przeczytałam z wielką ciekawością i nie mniejszą przyjemnością - polecam serdecznie :)Książkę Niewidzialny możecie kupić 
na stronie EMPIK.COM

Sklep internetowy empik.com

1 komentarz:

  1. Mocny początek i taki sam koniec - to jest to co lubię w thrillerach :)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...