wtorek, 12 lipca 2016

Tajemnica Black Rabbit Hall - Eve Chase

Bolesne sekrety rodzinne, zakazana miłość i dotkliwa strata. Idealna powieść dla czytelniczek V.C. Andrews, Kate Morton i Sary Waters. Sekret tak okrutny, że nie sposób wymazać go z pamięci, już na zawsze odmieni tę rodzinę. Amber Alton wie, że w Black Rabbit Hall, kornwalijskiej posiadłości rodziny, czas płynie inaczej niż w Londynie. W domu nie ma dwóch zegarów, które wskazywałyby tę samą godzinę. Każde idealne lato zdaje się trwać poza czasem. Niewiele się dzieje. Ale pewnego dnia wszystko się zmienia… Trzydzieści kilka lat później Lorna postanawia urządzić wesele w pokrytej patyną czasu, okazałej rezydencji Black Rabbit Hall. Podczas spaceru po lesie do Lorny powracają na wpół zatarte wspomnienia związane z matką. Coraz bardziej intrygują ce są również zawiłe dzieje posiadłości. Wiedziona potrzebą poznania własnej historii, a także losu mieszkającej tu w przeszłości szczęśliwej rodziny, szuka odpowiedzi na nurtujące ją pytania.

Okładka: miękka
Ilość stron:  432
Wydawnictwo:  Świat Ksiązki

"Tajemnica Black Rabbit Hall" to wbijająca w fotel powieść, w klimatach "Płatków na wietrze" V.C.Andrews. Nie myślałam, że komuś uda się coś podobnego napisać - a jednak udało się i to ze świetnym skutkiem. Mnie bardzo się podobała!

Mamy tutaj zrujnowany, bardzo tajemniczy dwór na odludziu w malowniczej Kornwalii, a kiedy dodacie do tego tajemnice rodzinne i zawirowania losu, otrzymacie "Tajemnicę Black Rabbit Hall" :)

Losy mieszkańców Black Rabbit Hall wydają się być nieodłącznie związane z tym miejsce, ale to samo czuje Lorna, która pojawia się tam szukając miejsca na własne wesele. Miejsce ją oczarowało i wróciły wspomnienia z dzieciństwa. Przecież zna to miejsce - tylko skąd? Stare zdjęcia, które znajduje w domu tylko ją w tym upewniają. Korzysta z zaproszenia właścicielki domu, pani Alton, aby poznać lepiej dom i jego historię.
A jego historia jest piękna, ale bardzo tragiczna, a Lorna wydaje się być zaplątana w losy rodziny Altonów. Czy to możliwe? Przeczytajcie sami !

Byłam zaskoczona, kiedy okazało się, że książka Tajemnica Black Rabbit Hall jest debiutem literackim angielskiej dziennkarki, Eve Chase. Powieść jest bardzo dojrzała, dopracowana i zupełnie nie wyczuwa się tutaj stylu debiutantki. To dokonała książka, która wbiła mnie w fotel - trudno mi było się z nią rozstawać. Losy Lorny i jej rodziny jeszcze tkwią w mej głowie i chyba już tam zostaną. To jedna z tych powieści, które zapadają w pamięć i kradną kawałek duszy czytelnika.
W czym tkwi jej magia? W niesamowitym klimacie, tajemnicy, która unosi się nad jej stronicami i genialnymi sylwetkami bohaterów, a finał jest zaskakujący. Ją po prostu trzeba przeczytać!
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...