poniedziałek, 25 lipca 2016

Winnica Rose - Kayte Nunn

Brytyjka Rose Bennett ma złamane serce i nadwagę, łatwo się denerwuje, a w wyniku splotu różnych okoliczności znalazła się daleko od domu. Nie jest do końca pewna, co robi w winnicy Kalkari Wines w australijskiej dolinie Shingle Valley - jest sam środek zimy, a otoczenie zupełnie nie przypomina soczyście zielonych australijskich krajobrazów, których się spodziewała. Jej brat uważa, że wysłał ją na przeszpiegi, jej ponury szef jest przekonany, że przysłała ją agencja au-pair, a niania nie może się doczekać, aż Rose posprząta dom. Odkrywając dziwaczne ceremonie przy ognisku, tajemnicze procedury produkcji wina oraz pełną ekscentrycznych mieszkańców dolinę, Rose marzy tylko o tym, aby być gdzieś, gdzie jest cieplej. Kiedy jednak pogoda się poprawia, dolina zaczyna odkrywać przed nią swoją urodę, a Rose wbrew sobie zaczyna się zakochiwać - w dolinie, winach, dwójce dzieci, którymi się zajmuje, i w przystojnym Marku Cameronie, właścicielu pechowej winnicy Kalkari Wines. Kiedy do Kalkari wraca niewierna żona jej pracodawcy, a dodatkowo zjawia się brat Rose i żąda wyników jej pracy szpiegowskiej, dziewczyna musi podjąć najtrudniejszą w życiu decyzję.

Okładka: miękka
Ilość stron:  350
Wydawnictwo: Burda Książki

"Winnica Rose" to rewelacyjna letnia lektura. Klimatyczna, letnia, wzruszająca i porywająca.

Młoda Angielka, Rose Bennett, jednego dnia została bez pracy i bez chłopaka. Straciła pracę nagle, a po powrocie do domu okazało się, że jej chłopak wyjeżdża do innego kraju, bez niej.... W takich chwilach, mogła liczyć tylko na swego brata, Henry'ego. Starszy brat opiekuje się nią i stanowi wielkie wsparcie. I tym razem stanął na wysokości zadania i wysłał siostrę do dalekiej Australii z misją szpiegowską. Henry zajmuje się interesami w branży winiarskiej, przejmuje upadające winnice i zarabia na tym. Tym razem winnica Kalkari bardzo go interesuje, a jego siostra ma okazję zatrudnić się tam jako au pair. Rose na miejscu poznaje młodą nianię Astrid, która zajmuje się Luisą i Leo - ich ojciec jest stale w pracy, a matka porzuciła dzieci i wyjechała z kochankiem. Rose znajduje w Kalkari swoje miejsce na ziemi. Kocha dzieci Marka, a i w nim znajduje swój ideał mężczyzny. Nie wszystko układa się po jej myśli i musi porzucić wszystko, ale..... Chyba miłość okaże się silniejsza :)

Niby babska literatura, ale wciągająca i bardzo fajna. Polubiłam bohaterów powieści, kibicowałam Rose w jej zmaganiach z  życiem i samą sobą. Czasem na końcu  świata można odnaleźć swoje miejsce i miłość. Nikt nie wie, co mu w życiu pisane i gdzie wyląduje w życiu.
Autorka operuje lekkim i przyjemnym językiem, że książkę czyta się z przyjemnością.
"Winnica Rose" to idealna lektura do czytania podczas urlopu, na leżaczku z kolorowym drinkiem w dłoni - polecam serdecznie :)

2 komentarze:

  1. Coś dla mnie, chętnie przeczytam :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Lubię tego typu książki, idealne na lato, chandrę, odprężające.

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...