sobota, 23 lipca 2016

Złodziejska gra - Roger Hobbs

Kontynuacja bestsellerowego Ghostmana.
Na wodach Morza Południowochińskiego piraci napadają na jacht przemytników. Planują ukraść nieoszlifowane szafiry warte wiele milionów dolarów, ale na pokładzie odkrywają również coś znacznie cenniejszego. To sprawia, że wydarzenia przybierają niespodziewany obrót…Angela, szefowa piratów, wpada z tego powodu w poważne tarapaty. Prosi o pomoc swojego dawnego ucznia i partnera, Jacka, zwanego także Ghostmanem. Jack przybywa na jej wezwanie do Makau, gdzie oboje wspólnie muszą się zmierzyć z wyjątkowo niebezpiecznymi grupami przestępczymi. Polują na nich przemytnicy i handlarze klejnotów, a także bezwzględny najemnik, Laurence, którego enigmatyczny pracodawca nie cofnie się przed niczym, aby odzyskać tajemniczy skarb.

Okładka: miękka
Ilość stron:   368
Wydawnictwo:  REBIS

Ostatnio coś choróbsko mnie dopadło i przez zapalenie spojówek nawet czytać specjalnie nie mogłam. Więc kiedy wzrok już pozwolił mi cieszyć się lekturą, od razu zabrałam się za kontynuację Ghostmana. I śmiem stwierdzić, że druga część jest jeszcze lepsza od pierwszej!

Jack, zwany Ghostmanem, powraca. Poodpoczywał, upłynnił trochę kasy w kasynach, aż zaczęło mu się nudzić. Wtedy niespodziewanie dostał wiadomość, która praktycznie wywróciła jego życie do góry nogami. Angela, jego mentor, nauczycielka i największy przyjaciel prosi go o pomoc. Nic nie byłoby w tym dziwnego, gdyby nie fakt, że ich kontakt urwał się po nieudanej akcji ponad 6 lat temu. Jack szukał swej przyjaciółki, aż w końcu stwierdził, że jednak nie żyje. To była najważniejsza osoba w jego życiu, a teraz okazuje się, że znowu się spotkają. Mężczyzna jest jednak sceptycznie nastawiony i nieufny, bo podejrzewa, że ktoś może się pod nią podszywać. Wyrusza jednak we wskazane miejsce i rusza śladami Angeli. Angela jest genialną ghostwomen, która nauczyła go wszystkiego, a teraz znajduje się w wielkich tarapatach. W jej rękach znajdują się skradzione, pochodzące z przemytu szmaragdy oraz góra doskonale sfałszowanej gotówki. Niestety, akcja, którą zaplanowała Angela skończyła się fiaskiem, a na jej życie czyha triada Makau. Razem próbują cało wyjść z opresji - czy i tym razem im się to uda?

"Złodziejska gra" to genialnie napisana książka sensacyjna, gdzie akcja goni akcję, a finał jest nieprzewidywalny. Ghostman to niesamowita postać, która intryguje czytelnika. Niby poznajemy go podczas lektury obu książkę, a jednak go nie znamy. Zmienia się jak kameleon, ale jego przywiązanie, lojalność i przyjaźń do Angeli są niezmienne. Ta niezwykła para pokazuje nam, co potrafi - a w obliczu wyzwań, które mają przed sobą, jest się czym wykazać.
Przeczytałam książkę z wielkim zainteresowaniem i przyjemnością. Hobbs przesłonił mi świat na czas lektury jego książki - nic innego mnie nie interesowało.
Jesli lubicie mocne wrażenia i doskonale napisane książki - to jest lektura obowiązkowa!
Polecam serdecznie cykl o Ghostmanie - bo warto!

3 komentarze:

 1. O nieeeee, zapalenie spojówek najgorzej :(((( Wiem jak to boli, kiedy przez chorobę nie mozesz czytać książek, więc cieszę się razem z Tobą, ze już wszystko w porządku !

  http://ksiegoteka.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Właśnie czekam na swój egzemplarz, a w międzyczasie przypominam sobie I część

  OdpowiedzUsuń
 3. Mąż właśnie czyta i też bardzo mu się podoba. Ja lekturę rozpocznę w przyszłym tygodniu.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...