piątek, 29 lipca 2016

Zapach wspomnień - Ewelina Kłoda

Czy zastanawialiście się kiedyś nad tym, jak wiele wspomnień budzą w nas zapachy? Jak często przywracają pamięć? O tym właśnie przekonają się bohaterki „Zapachu wspomnień” – trzy matki i trzy nastoletnie córki. Grażyna po bolesnej stracie usiłuje na nowo odbudować swoje życie; Basia każdego dnia zmaga się z przemocą psychiczną ze strony męża, a rozwiedziona Małgorzata romansuje z młodszym od siebie mężczyzną. Po nieoczekiwanej wyprowadzce z rodzinnego miasta nastoletnia Alicja pragnie odnaleźć sens w nowej rzeczywistości; niepewna siebie Patrycja po cichu marzy, by przystojny kolega z klasy zwrócił na nią uwagę, a buntownicza Ela jest gotowa na naprawdę wiele, byle tylko znaleźć się w centrum zainteresowania. Tych sześć wyjątkowych kobiet i dziewcząt na swojej drodze do szczęścia będzie musiało powalczyć z własnymi słabościami i demonami przeszłości. „Zapach wspomnień” to wielowątkowa i barwna opowieść o przeznaczeniu i stracie, o problemach rodzinnych i trudnych wyborach, o pierwszych rozczarowaniach i drugich szansach.

Okładka: miękka
Ilość stron: 604
Wydawnictwo: Zysk i Spółka

"Zapach wspomnień" to barwna opowieść o życiu, miłości, przyjaźni, stracie, wsparciu i poszukiwaniu swojej ścieżki w życiu. Historia jest bardzo prawdziwa i wzruszająca. Opowieść z pokolenia nastolatek przepleciona jest historiami ich mam. Mamy więc fantastyczne dziewczyny i doświadczone życiowo kobiety. Każda z nich ma własne zmartwienia, troski i radości, nie zawsze łatwo im się porozumieć, ale są przecież rodziną, a to wielka wartość.

Grażyna, Basia, Małgorzata - dorosłe kobiety, matki, żony i partnerki. Każda z nich jest inna, ale jednak wiele je łączy, choć chyba nie zdają sobie z tego sprawy. Mają nastoletnie córki, z którymi ciężko się dogadać, ale trudno wyobrazić sobie życie bez nich. Każda z nich w pewnym sensie znalazła się na rozstaju dróg i musi wybrać tę właściwą - jak im się to uda?

Alicja, Ela i Patrycja - trzy nastolatki, przyjaciółki, bliskie sobie, a jednak chwilami bardzo dalekie. Każda z nich jest inna, ale wszystkie marzą o miłości i wsparciu fantastycznego chłopaka. Marzenia mogą się spełnić, ale trzeba na nie zapracować. Droga do realizacji marzeń jest wyboista, a problemy domowe nie ułatwiają życia.

Jeśli chcecie poznać mich historię - koniecznie sięgnijcie po "Zapach wspomnień". To powieść bardzo prawdziwa, mądra, a przy tym lekko napisana i wzruszająca.

...Był sobie miś, którego dziewczynka podarowała smutnemu chłopcu. To był zaczarowany miś, który miał się nim zaopiekować. Po latach chłopiec podarował zaczarowanego misia bardzo bliskiej mu dziewczynie i historia zatoczyła koło....
Zaciekawieni? To szukajcie książki Eweliny Kłody i poznajcie szerokie spektrum ciekawych postaci!


2 komentarze:

  1. Chętnie sięgnę po tę lekturę. Czytałam już tej autorki ,,Niezapominajki", które bardzo mi się podobały :)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...