poniedziałek, 1 sierpnia 2016

Mów do mnie - Lisa Scottoline

Eric Parrish, ordynator oddziału psychiatrii szpitala Havermayer General, ulokowanego na przedmieściach Filadelfii, nie może narzekać na brak sukcesów zawodowych. Dzięki zaangażowaniu całego personelu medycznego i pielęgniarskiego jego oddział został uznany za drugi w kraju pod względem jakości opieki. Tymczasem życie osobiste psychiatry pozostawia wiele do życzenia. Po rozstaniu z żoną zmaga się z obowiązkami samotnego ojca, usiłując zapewnić siedmioletniej córce jak największe poczucie bezpieczeństwa. Nagle cały świat Erica zaczyna drżeć w posadach za sprawą nowego pacjenta. Siedemnastoletni Max cierpi z powodu nieuchronnie zbliżającej się śmierci jego ciężko chorej, ukochanej babci. To w połączeniu z silną nerwicą natręctw oraz obsesyjnymi, naładowanymi przemocą fantazjami na temat pewnej dziewczyny czyni z niego pacjenta stanowiącego potencjalne zagrożenie. Przymusowe rytualne czynności powtarzane co piętnaście minut pomagają wyciszyć emocje chłopakowi u progu załamania.  Kiedy dziewczyna stanowiąca obiekt jego obsesji zostaje znaleziona martwa, a on sam znika bez śladu, zaniepokojony Eric wyrusza na poszukiwania. Zaangażowanie psychiatry wzbudza podejrzenia policji. Na domiar złego jedna z podwładnych wnosi wyssane z palca oskarżenie o molestowanie seksualne. Czyżby ktoś manipulował rzeczywistością, aby w przemyślny sposób zniszczyć życie doktora Parrisha? Trzymający w napięciu dreszczowiec znanej autorki bestsellerów oddaje czytelnika we władanie bezwzględnego psychopaty. W starciu z zamaskowanym ludzkim drapieżnikiem każda minuta jest na wagę złota.

Okładka: miękka
Ilość stron: 528
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Bardzo chętnie sięgam po książki Lisy Scottoline. To bardzo płodna pisarka, a jednak jej powieści zawsze są na najwyższym poziomie, oryginalne i zaskakujące. "Mów do mnie" okazała się znakomitą powieścią, magnetycznie przyciągającą i bardzo wzruszającą. To niesamowita opowieść o miłości rodzicielskiej, pasji, trudach i radościach życia.

Eric Parrish jest ordynatorem psychiatrii w szpitalu na przedmieściach Filadelfii. Doskonale rozumie swoich pacjentów, bo sam chorował i musiał podjąć leczenie psychiatryczne, które skończyło się powodzeniem. Poza pracą w szpitalu prowadzi prywatną praktykę i jest mocno zaangażowany w sprawy swoich pacjentów. Prywatnie nie układa mu się tak dobrze - rozwodzi się z żoną , która chce zatrzymać przy sobie ich córeczkę. Eric jest mocno związany z dzieckiem i nie chce się na to zgodzić. Zapowiada się niezła walka, oby dziecko nie dostało rykoszetem...
 W pracy również trafił mu się ciekawy przypadek. Zajmuje się chłopcem, którego babcia umiera na raka, a jest jego jedyną rodziną. Jest to dla obojga bardzo trudny okres, a Eric stara się pomóc. Chłopak cierpi dodatkowo na nerwicę natręctw i oprócz zamartwiania się o babcię, ma również swoje inne problemy. I te sprawy zaprowadzą go na skraj - znajdzie się w bardzo trudnej i niejednoznacznej sytuacji. Czy Ericowi uda się mu pomóc?

Przeczytajcie "Mów do mnie" ta książka jest niesamowita! Przenika czytelnika na wskroś i pochłania bez reszty. Znakomite kreacje bohaterów, niebanalna fabuła i znakomite połączenie powieści obyczajowej z thrillerem, sprawia, że książkę czyta się jednym tchem i aż żal ją odkładać.
To już kolejna powieść Lisy Scottoline, którą przeczytałam i kolejna znakomita.
Bez wstydu mogę serdecznie polecić wam jej powieści - są naprawdę znakomicie napisane! Udanej lektury!


Książkę Mów do mnie i  nowości możecie kupić

w księgarni TaniaKsiążka


3 komentarze:

  1. Lubię tę autorkę. Na pewno przeczytam. Pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń
  2. Słyszałam o tej autorce ale niestety nie miałam przyjemności przeczytać żadnej jej książki :/ Ta pozycja bardzo mnie zachęciła i myślę, że sięgnę po nią :)

    Pozdrawiam i zapraszam na mojego bloga :)
    http://czarodziejka-ksiazek.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...