wtorek, 20 września 2016

Kalejdoskop wspomnień - Gaja Kołodziej

Po latach nieobecności Aniela wraca ze złamanym sercem do kraju. Nieoczekiwanie w wypadku samochodowym ginie jej matka. Z początku Aniela zamyka się w sobie i żyje w świecie wspomnień, ale stopniowo odnajduje w sobie siłę i odwagę,...

Okładka: miękka
Ilość stron:  288
Wydawnictwo:  MUZA SA

"Kalejdoskop wspomnień" to książka przepełniona emocjami. Znajdziecie w niej poukładane niczym puzzle ludzkie uczucia, całe spektrum barw i emocji.

Autorka wprowadza nas w świat Anieli, która po latach przebywania za granicą wraca do Polski, do domu. Chce poukładać sobie życie na nowo, po wielu zawirowaniach i tragediach. Niestety, jak się okazuje , w kraju czeka na nią kolejny cios. W hali przylotów dowiaduje się, że jej matka zginęła w wypadku jadąc po nią na lotnisko. Nie został jej już nikt z bliskiej rodziny...Została sama.
Swoje kroki skierowała do bliskiej przyjaciółki matki i jej syna, choć to od niego uciekała przez całe lata. Wychowywali się razem, a potem przyjaźń zmieniła się w miłość, którą Aniela starannie ukrywała. Adrian jest obok niej, w dobrych i złych chwilach, okazuje jej wsparcie i wielką czułość. Aniela jest załamana i trudno jej wrócić do rzeczywistości. Ciotka i ojczym zajmują się sprawami pogrzebowymi, ona ledwie przetrwała ceremonię. Wegetuje u ciotki, która mobilizuje ją do powrotu do życia. Adrian wspiera ją i jest obok, na każde kiwnięcie dłoni. A Aniela czuje, że dawne uczucia powracają ze zdwojoną siłą i znowu ucieka... do rodzinnego miasta, do domu, który dostała po dziadkach w spadku. Jednak nie można całe życie uciekać przed uczuciem - w końcu trzeba się z nim zmierzyć. 

"Kalejdoskop wspomnień" to powieść tak przepełniona smutkiem i rozpaczą, że aż przytłacza. Jednak z czasem uczucia zmieniają się, następuje po negacji akceptacja śmierci i próba powrotu do życia. Po dniach pełnych smutku i łez pojawia się słońce i miłość. Takie jest ludzkie życie, zmienia się jak w kalejdoskopie i warto przeczekać te złe dni, aby cieszyć się dobrymi. Każdy ma swój los zapisany w gwiazdach i warto wierzyć, że tych pięknych dni będzie więcej niż tych złych.

Przyznam, że powieść Gai Kołodziej urzekła mnie i zabrała mi kawałek serca.. Jest tak piękna i wzruszająca w swym smutku, że aż trudno się od niej oderwać. Jest piękna i pełna emocji - polecam!


Książkę Kalejdoskop wspomnień możecie kupić3 komentarze:

 1. Czytałam już właśnie kilka recenzji, jakie na plus opowiadały o tej książce. Tutaj spotykam się z Twoją - kolejną opinią - jaka bardzo zachęca mnie do tego, by zapoznać się z tym tytułem. ;)
  Pozdrawiam,
  A.

  http://chaosmysli.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Może tematykie nie specajnie pasujaca do dziś pochmurnej aury za oknem, to jednak zapowiada się ciekawie

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...