niedziela, 18 września 2016

Ukryta łowczyni t.2 - Danielle L. Jensen

W mieście pod górą tyran sprawuje władzę absolutną. Jedyny troll, który byłby zdolny mu się przeciwstawić, został oskarżony o zdradę i uwięziony. Cécile uciekła z mrocznego Trollus, ale już wkrótce zdała sobie sprawę, że wcale nie znajduje się poza zasięgiem władzy króla i jego manipulacji Cécile mieszka z matką w Trianon i każdego wieczora występuje na deskach sceny operowej. Za dnia zaś niestrudzenie szuka Anushki, czarownicy, która przez pięć stuleci umykała trollom. A niezależnie od tego, czy zwycięży, czy poniesie porażkę, jej bliscy zapłacą wysoką cenę.
Aby odnaleźć Anushkę, dziewczyna musi zagłębić się w magię, która jest mroczna i zabójcza. Czarownica jest jednak przebiegła, a Cécile może się okazać nie tylko łowczynią, ale i zwierzyną.

Okładka: miękka
Ilość stron:   500
Wydawnictwo: Galeria Książki
Cykl: Klątwa

Trolle to postacie mocno eksploatowane w literaturze. Jednak cykl Klątwa ujął mnie swoją oryginalnością i z wielką niecierpliwością wypatrywałam drugiego tomu trylogii. Poznajemy w nim dalsze losy ludzkiej dziewczyny, Cecile, która została żoną trollego księcia, Tristana. Nie jest im jednak dane być razem. Tristan zrobił wszystko, aby pomóc ukochanej uciec z ukrytego królestwa trolli i wrócić do rodziny. Chroni ją przed swoim ludem i okrutnym ojcem-królem, sam cierpiąc katusze. 
Cecile mieszka z matką w Trianon i śpiewa na scenie. Wydawać by się mogło, że spełniły się jej marzenia - niestety tak nie jest. Dziewczyna nie potrafi cieszyć się sceną i śpiewem, kiedy jest rozdzielona z Tristanem i czuje jego ból. Nie ma z kim dzielić się swoimi uczuciami i jest jej bardzo ciężko. W ciągu dnia śpiewa w operze pod okiem srogiej matki, a nocą, w ukryciu poszukuje czarownicy, Anushki. Ona przez kilka stuleci uciekała trollom, a król wymógł na Cecile obietnicę, że sprowadzi mu czarownicę w zamian za Tristana. 
Czasu jest coraz mniej, a celu nie widać.... Cecile pomimo, że jest wolna, nadal ucieka...
Czy uda jej się znaleźć czarownicę i uwolnić ukochanego? Przeczytajcie!

Drugi tom początkowo wydaje się spokojniejszy od pierwszego, ale to mylne wrażenie. Atmosfera zagęszcza się stopniowo i rusza z kopyta. Dzieje się dużo, a akcja mknie jak wartki strumień. Cecile nie ustaje w poszukiwaniach czarownicy, a ciałem i umysłem odbiera doznania Tristana. Nie jest jej lekko, a przecież jest zdana na siebie i nie ma z kim dzielić się swoimi obawami. Ma tylko Chrisa przy boku... Nawet brat jej nie rozumie. Cecile dojrzewa, jest starsza i bardziej doświadczona niż w pierwszym tomie, a także sprytniejsza. Może liczyć na siebie i czasem musi podejmować bardzo trudne i bolesne decyzje. Jej przyszłość przesłania mgła niepewności i tajemnicy...
Cała powieść ma specyficzny klimat, mroczny tajemniczy - jakże odmienny od bajkowego pierwszego tomu, I to jest cały urok trylogii Danielle L.Jensen - bardzo jestem ciekawa, czym zaskoczy nas w trzecim tomie :)
Jeśli lubicie niesamowite powieści, baśniowe, ale pełne tajemnicy - to cykl Klątwa was urzeknie ! Polecam :)Książkę Ukryta Łowczyni oraz nowości możecie kupić

w księgarni TaniaKsiążka


Tania książka - Tanie Książki i podręczniki

1 komentarz:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...