niedziela, 4 września 2016

Malarka gwiazd - Amelia Noguera

Wojna zmusiła ją do ucieczki. Los rzucił ją do walki z nazistowską grabieżą. Miłość i zdrada naznaczyły ją na zawsze.
W roku 1934 Diego, Elisa i Martín uciekają z niespokojnej Hiszpanii i wyjeżdżają do Francji, gdzie rozpoczynają nowe życie. Elisa spełni tu swoje największe marzenie, zostanie malarką i wejdzie do magicznego świata paryskich galerii, co wraz z szaloną miłością Diega przyniesie jej pełnię szczęścia. Tymczasem na Paryż padnie cień drugiej wojny światowej i zdrada i barbarzyństwo zrujnują ich marzenia… Siedemdziesiąt lat później Diego chce przed śmiercią uporać się z demonami przeszłości, z nadzieją, że to przywróci mu spokój sumienia. Violeta, jego wnuczka, wyruszy z dziadkiem w podróż do Asturii, jego ziemi rodzinnej, gdzie nigdy nie miał odwagi powrócić. Będzie to podróż, która sprawi, że Violeta całkowicie przebuduje swoje życie. Amelia Noguera buduje wciągającą fabułę, opowiada o bólu, miłości, wygnaniu i pamięci dwóch różnych epok, ukazując, że namiętności ludzkie mogą przetrwać nienaruszone dziesiątki lat, niby ślady pędzla na płótnie obrazu…

Okładka: miękka
Ilość stron:  464
Wydawnictwo: REBIS

"Malarka gwiazd" to powieść, która robi wrażenie. Hiszpańska pisarka Amelia Noguera zabiera nas w niezwykłą podróż w czasie. Podróż w przeszłość, która bezpośrednio odmieni przyszłość.

Akcja powieści płynie dwutorowo - jeden wątek ma miejsce współcześnie, natomiast drugi przenosi nas w czasie do 1934 roku.
Violetta jest młodą kobietą, zaplątaną w "chory" związek z mężczyzną. Alvaro zdominował ją i stłamsił, a do tego używa wobec niej siły fizycznej. Kobieta musi się wyrwać i przemyśleć swoje życie. Kiedy okazuje się, że jest w ciąży - nie mówi nic partnerowi, tylko wyjeżdża do swego ukochanego dziadka.
Diego jest przeszczęśliwy, kiedy widzi swoją wnuczkę i może z nią spędzić czas. Wyczuwa, że coś niedobrego dzieje się w jej życiu, ale nie naciska - czeka aż Violetta sama mu o tym opowie. Ponieważ jest już stary i wie, że musi poukładać swoje sprawy, ten czas wydaje mu się idealny, aby zabrać wnuczkę w podróż do przeszłości. Podróż zarówno fizyczną, do Asturii, jak i mentalną, w swoją przeszłość, którą postanawia przed wnuczką odsłonić.
Ta podróż sprawi, że życie Violetty odmieni się bezpowrotnie.....
"Malarka gwiazd" to powieść poruszająca i niesamowicie intrygująca. Podróż, którą odbywamy, wraz z bohaterami powieści, jest przepełniona uczuciami i emocjami. Jest pełna bólu, ale również miłości. Każdy z bohaterów ma na swoim koncie życiowym wiele przejść, tych bolesnych i smutnych, ale i tych pięknych. Pokazano je na zasadzie kontrastu. Opowieść chwyta czytelnika za serce i porywa w niesamowitą podróż w czasie i przestrzeni. Autorka operuje bogaty językiem, powieść jest pełna opisów, które ukazują nam nie tylko malownicze plenery, ale również całe spektrum ludzkich emocji. 
Powieść ma swój specyficzny klimat i urok, którym oczarowuje czytelnika. Jest przepięknie napisana i wzruszająca. Przemoc wobec kobiet, problem grabieży dzieł sztuki podczas wojny, czy sama wojna to niektóre z problemów poruszone przez autorkę powieści. Naprzeciwko nich stoi przyjaźń, miłość i lojalność. Skrajne uczucia zostały ustawione naprzeciwko siebie - które emanują większą siłą? Przekonajcie się sami i sięgnijcie po "Malarkę gwiazd"!

4 komentarze:

  1. Ta okładka... bardzo lubię książki, w których akcja toczy się w dwóch przedziałach czasowych, więc z czystej ciekawości przeczytam :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Coś czułam, że to będzie świetna książka. Planuję jej lekturę za kilka dni. Cieszę się, że tobie tak bardzo przypadła do gustu.

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...