środa, 30 listopada 2016

Córeczka tatusia - Cathy Glass

Siedmioletnią Beth wychowywał samotnie jej ojciec Derek. Matka odeszła, gdy dziewczynka miała dwa lata. Beth była dzieckiem miłym i na pozór otoczonym dobrą opieką. Cathy Glass szybko zaczęła mieć obawy, że jej relacja z ojcem nie jest taka, jak być powinna. Oboje bardzo się kochali, a Derek rozpieszczał córkę i traktował ją jak księżniczkę. Jednak coś, czego Cathy nie potrafiła określić, budziło w niej niepokój. Jej mąż pracował wówczas w innym mieście i do domu przyjeżdżał tylko na weekendy. Wkrótce doszło do dramatycznych wydarzeń, które zniszczyły spokój dzieci Cathy i Beth, ich życie na zawsze się zmieniło.

Okładka:  miękka
Ilość stron: 352
Wydawnictwo:  MUZA 

Cathy Glass to pseudonim brytyjskiej pisarki, która tworzy wstrząsające powieści psychologiczne oparte na faktach. Autorka od lat prowadzi rodzinę zastępczą i spotkała się w swoim życiu z wieloma wstrząsającymi historiami, które opisuje w swoich książkach. Zawsze sięgam z obawą po jej książki, a jednak nie mogę się im oprzeć. Są wstrząsające i bardzo prawdziwe, wręcz szokujące. 

"Córeczka tatusia" wstrząśnie każdym rodzicem, jest przerażająca i niestety prawdziwa. Czy wiecie czym jest kazirodztwo emocjonalne?Przyznam, że ja spotkałam się z nim w tej książce pierwszy raz i byłam zszokowana, jak można skrzywdzić własne dziecko kochając je w niewłaściwy sposób.
Siedmioletnia Beth mieszka tylko z ojcem, który ją wychowuje, kocha bezgranicznie i pozwala na wszystko. Ich relacje są bardzo bliskie, wręcz za bliskie.  Większość walizki dziewczynki zajmują zdjęcia z ojcem, które w Cathy wzbudzają niepokój. Im bliżej poznaje Beth i przygląda jej relacjom z ojcem, tym bardziej jest przekonana, że w tej rodzinie coś nie gra. Dzieli się swoją opinią z opiekunką społeczną i wtedy rusza lawina zdarzeń. Czy Cathy uda się uratować dziecko i pokazać jej inne, normalne relacje z dorosłymi? Przeczytajcie !

"Córeczka tatusia" jest wstrząsająca i poruszająca. Każdy rodzic powinien ją przeczytać i zastanowić się nad swoimi relacjami z dzieckiem. Jak pokazuje nam Cathy, dziecko można bardzo skrzywdzić własną miłością i pokazywaniem jej wykrzywionego obrazu świata i wzajemnych relacji. Miłość jak pokazuje autorka ma wiele obliczy, a niektóre naprawdę szokują.
Książka pochłonęła mnie bez reszty i przeczytałam ją w jedno popołudnie. Szybko, ale nadal pozostała w mojej głowie, w której kłębi się wiele myśli. Cathy Glass potrafi w lekki sposób opowiadać o bardzo trudnych życiowych problemach - polecam jej książki, są znakomite!
2 komentarze:

  1. Autorka po raz kolejny pokazała historię, o której nie da się łatwo zapomnieć.

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie słyszałam o tej autorce, jednak zaciekawiła mnie ta książka. Dodałam ją już na moją listę książek, które muszę przeczytać.

    itneverendsblog.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...