poniedziałek, 28 listopada 2016

Clovis LaFay. Magiczne akta Scotland Yardu - Anna Lange

Clovis LaFay ma kłopoty rodzinne. Nieżyjący już ojciec miał reputację czarnego maga, znacznie starszy przyrodni brat jest wrogo nastawiony, a dzieci tego ostatniego… No cóż, na pewne zaburzenia nie ma jeszcze nazw – jest rok 1873 – co nie znaczy, że nie istnieją te zjawiska. John Dobson, dawny przyjaciel Clovisa i nadinspektor świeżo utworzonej jednostki wydziału detektywistycznego londyńskiej policji metropolitalnej również ma liczne problemy. Z pieniędzmi nie jest najlepiej, z prowincji przyjechała młodsza siostra, podwładni krzywo patrzą na zwierzchnictwo młodego eksporucznika artylerii, a najgorsze, że w Londynie drastycznie brakuje egzorcystów! Alicja Dobson waha się: zamążpójście czy pielęgniarstwo? Sęk w tym, że konkurenci się nie tłoczą, a zajęcia z magii leczenia na kursie pielęgniarskim okazały się nie całkiem tym, na co miała nadzieję. Clovis LaFay chętnie służy pomocą w tym drugim problemie, a kto wie, może i w pierwszym? Chociaż czegoś się jakby boi…

Okładka: miękka
Ilość stron:  448
Wydawnictwo:  SQN

Moją uwagę przyciągnęła okładka tej książki - tajemnicza i intrygująca, nieco retro. Lubię takie klimatyczne powieści - sięgnęłam i zaczytałam się. Baaardzo przypadła mi do gustu :)

Autorka przenosi nas w czasie do Londynu roku 1873. Mamy epokę dominacji mężczyzn, czas gorsetów, damy i dżentelmenów, ale również spotykamy duchy, czy ghule. A jeśli mamy istoty pozaziemskie to mamy i niezwykłą magiczną policję, która bezlitośnie się z nimi rozprawia.

Clovis LaFay jest nekromantą, chodzącym własnymi ścieżkami, który niespecjalnie rozumie się ze swoją rodziną. Rękę do niego wyciąga znajomy ze szkoły, John Dobson, który proponuje mu pracę w  wydziale detektywistycznym policji i wykorzystanie jego mocy w dobrym celu. Dobson mieszka z siostrą, która uczęszcza do szkoły. Uczy się pielęgniarstwa, ale i magii. Wie, że na swe życie będzie musiała zapracować, nie ma lekko jak inne panny. Alicja uczy się pilnie, a Clovis Dobson pomaga jej w nauce zaklęć. 
Wspólnymi siłami próbują opanować przestępstwa z uczestnictwem sił pozaziemskich i osób dysponujących magicznymi siłami, które wykorzystują je w niecnym celu. 
Mamy tutaj porywającą przygodę, niesamowite klimaty i ciekawych bohaterów - nic tylko czytać!

Anna Lange stworzyła porywający świat pełen magii i mrocznego klimatu, pełen arystokracji i łotrów, iluzji i przygody. Autorka porywa nas w fascynującą podróż w czasie i przestrzeni, w towarzystwie nekromantów, piromantów, czy kinemantów. Mamy magicznych detektywów i piękną kobietę. Książka fascynuje i emanuje niezwykłym  klimatem, mrocznym i przyprawiającym o dreszczyk emocji. Czyta się ją szybko, bo napisana jest lekkim i przystępnym językiem.
Jest bardzo oryginalna i na pewno zasługuje na uwagę - polecam serdecznie!
Święta tuż tuż - a Clovis LaFay to świetny pomysł na prezent dla wielbicieli dobrych książek!


możecie kupić w księgarni TaniaKsiążka.pl
1 komentarz:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...