czwartek, 24 listopada 2016

Zabójca z sąsiedztwa - Alex Marwood

Zabójca z sąsiedztwa opowiada historię sześciorga mieszkańców londyńskiej kamienicy połączonych wspólnym sekretem – tragicznymi wydarzeniami, które rozegrały się w ich domu pewnej nocy. Jednemu z nich będzie zależało na utrzymaniu tajemnicy bardziej niż pozostałym... Prawa do ekranizacji książki kupiła Rabbit Bandini Productions, firma producencka należąca do Jamesa Franco.

Okładka: miękka
Ilość stron:   400
Wydawnictwo:  Albatros

Ludzie mieszkają obok siebie, a tak naprawdę się nie znają. Nie wiesz, czym zaskoczy cię twój sąsiad.... Jedni pomagają, inni są przemili, a jeszcze inni są psychopatami - a wyglądają bardzo przeciętnie i niegroźnie. Nigdy nie wiesz na jakiego sąsiada trafisz.....

Alex Marwood, po wielkim sukcesie "Dziewczyn, które zabiły Chloe" , znowu nas zaskakuje. Jej najnowsza książka "Zabójca z sąsiedztwa" jest świetnie napisana i zaskakująca.

Autorka przenosi nas do Londynu, na ulicę Beulah Grove 23 do starej kamienicy, która lata świetności ma już dawno za sobą. Kamienicznik pojawia się tylko, kiedy przychodzi dzień opłat i zdecydowanie nie interesuje go inwestowanie w budynek i jego mieszkańców. A zamieszkują tę kamienicę bardzo różni ludzi. Psychopata, który zabija i "wyprawia" ciała kobiet oraz rozkoszuje się ich towarzystwem. Starsza rezydentka, Vesta, którą Kaminicznik na wszelkie sposoby próbuje "wykurzyć". Młody emigrant, nastolatka, która uciekła z domu i utrzymuje się z kradzieży, czy wreszcie Collette vel Lisa, która była świadkiem zbrodni i ukrywa się przed okrutnym Tonym.
Każdy jest inny, każdy ma swoje troski i radości, wiele ich dzieli, ale w trudnych chwilach jednoczą się i jeszcze więcej ich łączy. A jak się sami przekonacie, psychopata zwany Kochankiem, nie jest jedynym zabójcą w tym domu....

Alex Marwood zaskakuje czytelnika głębokim spojrzeniem na ludzką psychikę i sposoby zachowania w trudnych chwilach. Pokazuje ludzki strach, siłę przetrwania i wzajemne wsparcie oraz pomoc w kłopotach. Choć czy w przypadku śmierci mówimy o kłopotach? Chyba nie bardzo, natomiast widać jak działa ludzki mechanizm samoobrony.

Autorka napisała świetny thriller, zaskakujący, tajemniczy i doskonale nakreślony. Książka ma swój niepowtarzalny klimat, a kamienica i jej mieszkańcy stanowią specyficzną społeczność.
Lubię styl pisania Alex Marwood, lekki, ale intrygujący, pełen niedopowiedzenia i zupełnie nieoczywisty. Opowiedziane przez nią historie zapadają w pamięć, są oryginalne, a przy tym sprawiają, że skóra cierpnie podczas lektury. 
Przeczytałam z przyjemnością i Wam polecam :)3 komentarze:

 1. Na pewno przeczytam, lubię takie kryminały ;)

  Spojrzenie EM

  OdpowiedzUsuń
 2. Czekałam na tą książkę, od kiedy przeczytałam Dziewczyny, które zabiły Chloe. Niestety nie mam aktualnie jak się za nią zabrać i jest to dla mnie bardzo irytujące.

  itneverendsblog.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Myślę, że w wolnej chwili chętnie się skuszę i spróbuję :D

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...