sobota, 31 grudnia 2016

Księga snów - Nina George

Między życiem i śmiercią istnieje świat, którego stąd nie widać. Życie człowieka to suma wyborów. Dokonuje ich w każdej sekundzie. Ale czy wie, jakie naprawdę będą ich skutki? Czy może sprawić, by zły wybór doprowadził do szczęśliwego zakończenia? Henri. Reporter wojenny. Żył w ciągłym zagrożeniu, jednak najbardziej przerażał go stały związek i założenie rodziny. Ratuje tonącą dziewczynkę, ale sam zapada w śpiączkę. Eddie. Redaktorka w wydawnictwie. Kiedyś związana z Henrim. Jej ustabilizowane życie burzy informacja, że uczynił ją odpowiedzialną za podejmowanie wszystkich decyzji dotyczących jego leczenia. Sam. Wyjątkowo inteligentny i wrażliwy trzynastolatek. Łatwo rozpoznaje uczucia innych, a emocje opisuje za pomocą kolorów. Marzy o tym, aby w końcu poznać ojca, którego losy śledził przez całe życie. Przeszłość i teraźniejszość, rzeczywistość i marzenia, prawda i to, co się prawdą wydaje, splatają się w jedną historię. Ścieżki trójki bohaterów krzyżują się w krainie snów, gdzie zacierają się granice, a wspomnienia dają drugą szansę na życie.

Format: e-book
Wydawnictwo:  Otwarte
Premiera: styczeń 2017

Księga snów to swoista wędrówka pomiędzy życiem a śmiercią, To podróż po meandrach ludzkich losów, uczuć i przeznaczenia. Mocna, poruszająca i świetnie napisana.

Czy zastanawialiście się, co dzieje się z człowiekiem w śpiączce? Człowiekiem zawieszonym pomiędzy życiem a śmiercią... Czy słyszy, czy czuje, gdzie się znajduje? To wielka tajemnica i zna ją tylko ten, który to przeżył i wrócił do żywych.

O życiu między życiem a śmiercią mógł przekonać się główny bohater powieści Niny George, Henri Malo Skinner, znany reporter. Mężczyzna ma nastoletniego syna, którego widział ostatnio w dzieciństwie. Burzliwie rozstał się z jego matką i nie uczestniczył w jego życiu. Samuel jednak tęskni za ojcem i śledzi uważnie jego karierę. Pewnego dnia zaprasza go na spotkanie do swej szkoły. Henri udaje się na spotkanie z synem, jednak los ma w stosunku do niego inne plany. Po drodze zdarza się wypadek, mała dziewczynka tonie, a reporter bez wahania rusza jej na pomoc - udaje mu się ją uratować. Na poboczu zostaje potrącony przez jadące auto i w stanie śpiączki rafia do szpitala. Tam odnajduje go Sam, który dowiaduje się o tym od matki. Ojciec szedł na spotkanie z nim, a w dodatku na jego ręce jest bransoletka, którą mu kiedyś przesłał - dla chłopca to znak, że ojciec o nim nie zapomniał. Od tej chwili jest w szpitalu codziennie, pomimo zakazów matki i egzaminów w szkole. Do Henriego przychodzi również jego była partnerka, Eddie. Kobieta zaprzyjaźnia się z jego synem i razem walczą o powrót Henriego do życia. Walczy również on sam i w swoim śnie przeżywa wiele różnych scenariuszy własnego życia. 
W szpitalu Sam poznaje Maddie, niezwykłą dziewczynkę, która staje się dla niego kimś bardzo ważnym.

Księga snów to niesamowita lektura, który wyrywa serce i duszę czytelnika. Mądra, głęboka i wzruszająca. Porywa swoją lekkością, pomimo trudnych tematów, które porusza. Jest przepiękna, uwiodła mnie i zabrała mi kawałek duszy. Autorka w niesamowity sposób ukazuje wędrówkę Henriego między światami, pokazuje labirynt dróg, które przybliżają i oddalają go od życia. Pokazuje scenariusze jego życia, które mogły się zdarzyć, gdyby podjął inną decyzję. To skłania czytelnika do refleksji, jak wiele jedna decyzja może zmienić w życiu człowieka i sprawić, że potoczy się ono tak, a nie inaczej.  Podejmujemy wiele decyzji w życiu i często ich żałujemy - czasem okazują się one bardzo znaczące i wpływają na losy innych osób. 
Księga snów robi wrażenie i rozrywa serce czytelników. Przekonajcie się sami i wypatrujcie jej na księgarskich półkach!
2 komentarze:

  1. Mam na uwadze ten tytuł i mam nadzieję, że uda mi się go przeczytać w przyszłym roku

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...