wtorek, 3 stycznia 2017

Bramy Światłości t.1 - Maja Lidia Kossakowska

Pan odszedł i serce świata przestało bić. Królestwo, oparte na solidnej podstawie niebiańskiej hierarchii, musi trwać. Daimon, jeszcze niedawno wyrzutek i szaleńca, pragnący zniszczyć świat, znów stał się szanowanym, choć niezbyt lubianym Świetlistym, Abaddonem Niszczycielem, w służbie Królestwu. Odwieczna, ulubiona banda uskrzydlonych drani, zabójców i intrygantów na nowo przygarnęła go do swoich wielkich, gorących serc. Alleluja!  Świetlista z dobrego rodu, imieniem Sereda – podróżnik, kartograf, odkrywca – która właśnie wróciła z kolejnej wyprawy, przyniosła Razjelowi, Panu Tajemnic dobrą nowinę. Znane jest miejsce bytności Pana.  Królestwo organizuje ekspedycję badawczą w dzikie i nieznane Strefy Poza Czasem, by rzucić się w wir najbardziej szalonych niebezpieczeństw czyhających gdzieś na najparszywszym zadupiu wszechświata i odnaleźć emanację Światłości. Dowódcą wyprawy zostaje Tańczący Na Zgliszczach ze śmiercionośną Gwiazdą Zagłady.
Uważajcie na marzenia, skrzydlaci. Czasem spełniają się, jak klątwa.

Okładka: miękka
Wydawnictwo: Fabryka Słów
Cykl: Bramy Światłości tom 1

Premiera:  11 stycznia 2017

Anioły w wykonaniu Maji Lidii Kossakowskiej powracają i to w wielkim stylu. Miałam przyjemność zapoznać się z przedpremierową wersją najnowszej powieści tej autorki - za co dziękuję Fabryce Słów.Ponownie spotykamy skrzydlatych znajomych z poprzednich powieści Maji Lidii Kossakowskiej - Gabriela, Razjela, Daimona - Abaddona, czy Lucyfera. 
Razjel przynosi złe wiadomości, które wprawiają Gabriela w rozdrażnienie, wywołują w nim strach i niepewność. Pan odszedł, jednak nikt nie odważy się, by sprawdzić, czy nadal zasiada na Białym Tronie. Królestwo wydawało się być bezpieczne, dopóki  uczennica Razjela, znana podróżniczki naukowiec, Sereda przynosi niezwykłe wieści ze swej wyprawy. Świetlista poczuła obecność Pana w najdalszych zakątkach świata podczas swej wyprawy. Nie mogła tego sprawdzić, Jednak jest pewna swoich doznać i wprowadza chaos w umyśle Gabriela. Ten wymyśla własną historię o Antykreatorze, przeciwieństwie Pana. Proponuje Serenie ponowną wyprawę naukową, którą sfinansuje Królestwo. Towarzyszyć ma jej Abaddon, ku niezadowoleniu Rajzela, który sam chciałby towarzyszyć Świetlistej.
Wyprawa zostaje przygotowana i ekipa Seredy wyrusza w niezwykle trudną i fascynującą podróż. Czeka ich po drodze wiele niespodzianek, wiele niebezpieczeństw i wielu wrogów. Jaki będzie jej finał? Przekonajcie się sami!

Maja Lidia Kossakowska stworzyła niesamowite świat - Królestwo Aniołów, pełne nieziemskich istot. Świat, który wykreowała jest niezwykle oryginalny i niepodobny do żadnego innego - uwielbiam jej styl pisania i wyobraźnię, która wydaje się nie mieć granic. Powieść jest mroczna, pełna tajemnicy i pełna magii. Ma swój niepowtarzalny klimat, a sylwetki bohaterów są dopracowane do perfekcji i każda z nich jest bardzo wyrazista. Nie sposób pomylić ich między sobą. Z każdym tomem ewaluują i zmieniają się, jednak ich sylwetki są bardzo charakterystyczne i specyficzne.

"Bramy Światłości" otwierają niesamowitą opowieść i bardzo jestem ciekawa, co będzie dalej - czekam z niecierpliwością :)


3 komentarze:

  1. Cześć,
    serdecznie Cię zapraszam do organizowanego przeze mnie Book Tour z książką Cecelii Ahern "Podarunek" : http://www.recenzjapisanaemocjami.pl/2016/12/book-tour-cecelia-ahern-podarunek.html

    OdpowiedzUsuń
  2. O książce nie słyszałam, ale tytuł sobie zapisuję :)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...