czwartek, 5 stycznia 2017

Sezon na cuda - Magdalena Kordel

Gdzieś u podnóża Sudetów, w Malowniczem, jest pensjonat Uroczysko. Jego nowa właścicielka Majka na dobre zadomowiła się w miasteczku. To miejsce ma dla niej magiczny, niepowtarzalny klimat, tu można rozwinąć skrzydła i na dobre zapomnieć o przeszłości. Majka szybko dostrzega jednak, że jej sąsiedzi i przyjaciele mają problemy, o których czasem boją się mówić. Czuje, że powinna wziąć sprawy w swoje ręce i ruszyć z pomocą. Lecz aby pomagać, potrzeba czasem nie lada sprytu i umiejętności. Majka nie spodziewa się nawet, jakie przeszkody przyjdzie jej pokonać. Może wesprze ją pewien anioł, który ponoć czuwa nad Malowniczem, a może znajdą się też ziemscy ochotnicy? Czy w Uroczysku naprawdę mogą zdarzyć się cuda?

Okładka: miękka
Wydawnictwo:  ZNAK
Cykl: Uroczysko tom 2
Premiera:  9 stycznia 2017

Cudowna okładka i świetna akcja promocyjna z rękawiczkami - teraz zima jest naprawdę przyjemna :) Uwielbiam książki Magdy Kordel, a Malownicze kocham całym sercem za klimat i za anioły.


Autorka stworzyła magiczne miejsce, gdzie aż chce się bywać, bohaterów, których kocha się jak najlepszych przyjaciół i magię, która otula nas podczas lektury jej książek. Opowieści o Malowniczym mają szczególne miejsce w moim sercu i na mojej półce - często do nich powracam. Dodają mi siły i optymizmu, a to bardzo ważne.

W okresie Świąt sięgnęłam po Sezon na cuda i ponownie zawitałam w Uroczysku, które stworzyła Majka. Uroczysko to pensjonat w małej górskiej miejscowości, w Malowniczem. To miejsce niezwykłe,tak jak jego właścicielka - kobieta z sercem na dłoni. Majka jest właścicielką pensjonatu, który prowadzi z córką i przyjaciółką, wspierają ją rodzice. Nieodłącznie towarzyszą jej również przystojny weterynarz Czarek, zakochany w Majce, i Florian, pszczelarz. Majka jest również nauczycielką, uwielbianą przez uczniów i niespecjalnie lubiana przez konserwatywną dyrektorkę. Niestety, konflikt pogłębi się i Majka straci pracę. Ma jednak pensjonat i ludzi z wielkim sercem wokół. Dla tych własnie ludzi, Majka z pomocą nieocenionej pani Leontyny, zorganizują Wigilię w Uroczysku. To nie lada wyzwanie i Majka jest trochę przerażona, ale danego słowa nie chce złamać, choćby miała dokładać do interesu. To inni muszą dbać, aby ta szczodra kobieta wyszła "na swoje".
Majka zaprzyjaźnia się z Jeremim, ojcem jednego z uczniów, ku wielkiej zazdrości Czarka - dochodzi między nimi do spięć, ale wszystko dobrze się ułoży - bo w Malowniczym jest magia i odwiedza je prawdziwy anioł. Nie wierzycie? Przeczytajcie i przekonajcie się sami :)


"Sezon na cuda" to opowieść o życiu i o ludziach, o ich perypetiach, troskach  radościach. To cudowna opowieść o przyjaźni i miłości w klimacie świąt i Wigilii, pełna śniegu i górskich krajobrazów.  Bohaterowie, których stworzyła Magdalena Kordel są niesamowici, zwyczajni, a jednak niezwyczajni. Chwytają czytelnika za serce i sprawiają, że traktujemy ich jak swoich bliskich przyjaciół. Chciałabym trafić do takiego Uroczyska - trudno byłoby mi jednak je opuścić...
Muszą mi wystarczyć powroty na karty powieści Magdy Kordel.
Jeśli kochacie ciepłe, wzruszające i niezwykle klimatyczne powieści, to cykl Uroczysko zdobędzie wasze serca - serdecznie polecam :)3 komentarze:

  1. Nie miałam jeszcze przyjemności poznać powieści Kordel, ale mam zamiar nadrobić to w tym miesiącu. :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Czytam właśnie tę powieść, a właściwie kończę i muszę przyznać, że nic mnie już dawno tak nie rozbawiło jak dialogi Majki i Jagody.

    http://www.karminoweusta.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...