poniedziałek, 26 grudnia 2016

Obudź się, Kopciuszku - Natalia Sońska

Czy widzisz, jak śnieg skrzy się za oknem? Zaparz herbatę, otul się kocem i zakochaj się w zimie. Alicja jest samotną, młodą lekarką, która całkowicie poświęca się swojej pracy. Zamknięta w sobie i wycofana stroni od towarzystwa ludzi. I chociaż z pozoru wydaje się twarda i nieprzystępna, tak naprawdę skrycie marzy o miłości. Jej życie zmienia się, gdy przyjaciele Alicji zabierają ją do Zakopanego. Tam, podczas sylwestrowej nocy, poznaje jego – przystojnego ratownika TOPR. Ku jej zaskoczeniu w towarzystwie Michała czuje się nad wyraz dobrze. Jej myśli przestają obsesyjnie krążyć wokół pracy, a zaczynają skupiać się na mężczyźnie, który staje się kimś więcej niż zwykłym znajomym. Czy Alicja obudzi się ze snu i zawalczy o miłość? Obudź się, Kopciuszku to nowa powieść Natalii Sońskiej, która poruszy niejedno serce.

Okładka: miękka
Ilość stron:   320
Wydawnictwo: Czwarta Strona

Obudź się Kopciuszku to kolejna świąteczna opowieść, po którą sięgnęłam i która wprowadziła mnie w klimat Bożego Narodzenia. Ciepła, wzruszająca i przynosząca chwile relaksu.

Najnowsza powieść Natalii Sońskiej to kawał babskiej literatury, lekkiej i przyjemnej.   Autorka wprowadza nas w klimat  Świąt i przedstawia rozterki młodej kobiety, Alicji.
Alicja jest lekarzem w szpitalu w Krakowie, oddana swojej pracy, która jest dla niej w życiu najważniejsza. Wycofana, nieufna, pełna życzliwości dla pacjentów, ale zamknięta dla ludzi. Ma grupę stałych przyjaciół, na których może liczyć i którzy starają zastąpić jej rodzinę. Alicja jest bardzo samotna, straciła w górach matkę, a ojciec założył nową rodzinę, w której Alicja nie mogła się odnaleźć i odeszła - teraz nie utrzymuje z nimi kontaktu. Mieszka w mieszkaniu odziedziczonym po ciotce i całe dnie spędza w szpitalu.
 Przyjaciele przed Sylwestrem stawiają ją przed faktem dokonanym i zabierają do Zakopanego na zabawę noworoczną. Tam poznają młodego ratownika TOPR, Michała, który zapada w serce Alicji. Daje się ponieść w noc sylwestrową i świetnie z nim bawi, po czym jak Kopciuszek ucieka na bosaka i bez kurtki. Efektem tego jest ciężkie zapalenie płuc i miesiąc w szpitalu. Jednak dziewczyna ciągle wspomina Michała. W czasie rekonwalescencji po chorobie jedzie do Zakopanego i ich drogi znowu się schodzą ... i znowu rozchodzą. Dzieje się tak wielokrotnie - muszą zdecydować, czy uczucie, które ich łączy przetrwa odległość i czy uda się im być razem. Jeśli chcecie poznać finał tej historii - przeczytajcie powieść Natalii Sońskiej :)

Obudź się Kopciuszku to bardzo klimatyczna i świąteczna opowieść o miłości, przyjaźni, poszukiwaniu swego miejsca w życiu i drugiej połowy, a wszystko w klimacie polskich gór zimą. Powieść jest lekko napisana i czyta się ją z wielką przyjemnością - wprowadza człowieka w klimat Świąt. Zima, góry, śnieg i Wigilia w góralskiej chacie - czegóż chcieć więcej :)
Tylko bohaterka chwilami działała mi na nerwy swoim niezdecydowaniem i ciągłymi ucieczkami, dopiero góralka Aniela i jej złote serce wyprowadziło płochliwą istotę na ludzi.
Jeśli macie ochotę na lekką świąteczną lekturę to polecam Obudź się Kopciuszku Natalii Sońskiej!

3 komentarze:

 1. Bardzo intryguje mnie ta historia, więc na pewno rozejrzę się za nią w bibliotece. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Coraz bardziej ciekawi mnie ten tytuł. Mam nadzieję, że w końcu uda mi się go dorwać, bo mam ochotę na taką typową, świąteczną opowieść ;)
  Pozdrawiam
  Moment Of Dreams ♥

  OdpowiedzUsuń
 3. Ta książka pewnie spodoba mi się :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...