środa, 28 grudnia 2016

Sekretna zima Jaśminy - Adrianna Trzepiota

„Sekretna zima Jaśminy” to przeniesiony na stronice powieści czar urokliwych, przykrytych zimowym puchem, mazurskich zakątków. Finezyjne imię Jaśmina jest odzwierciedleniem natchnionej pięknem natury. Natury kobiety i… wilczycy. Bohaterka potrafi wytropić szlak dyktowany sercem i dzięki intuicji znaleźć się w posiadaniu tego to, co jest z pozoru nieuchwytne… Nierealnego, mglistego świata położonego w malowniczej mazurskiej scenerii… Kontynuacja „Zwilczonej” to świąteczna opowieść, w której to co przyziemne miesza się z pozazmysłowym, a mglista postać Wilczycy jest stale wyczuwalna w tle. Jaśmina, wyruszając na spotkanie z charyzmatyczną szeptuchą do podlaskiej wsi, ucieka od brutalnej rzeczywistości. Zostawia za sobą natarczywego kochanka i pasmo awantur wszczynanych przez męża. Zanurza się w magiczny, eteryczny i szalenie tajemniczy świat tradycyjnych, ludowych baśniowych praktyk… Pewniejsza, bogatsza w pozazmysłowe doświadczenia wyrusza ku nieuniknionej konfrontacji z rzeczywistością… Jeszcze nie wie, z jaką próbą będzie musiała się zmierzyć. Kłopoty z mężem, śnieżne nawałnice blokujące drogi, intrygująca postać leśniczego Bojana… Mężczyzna opiekuje się łudząco przypominającym wilka psem rasy husky – Luną. Jaśmina od razu poczuje z nią magiczną nić porozumienia...

Okładka: miękka
Ilość stron:    296
Wydawnictwo:  Wydawnictwo Kobiece

W okresie Świąt miałam wenę na klimatyczne świąteczne książki - dobrze trafiałam, bo każda była zupełnie inna. "Sekretna zima Jaśminy" była dla mnie miłym zaskoczeniem - w klimacie śniegu, zimy i świąt znalazłam niezwykła opowieść o wilkach. Tak, tak :)
Wielu z nas ma w sobie wilka, jedni alfę stada, dominującego, a inni uległego. Nie wszyscy zdają sobie z tego faktu sprawę, a jeśli już to wiedzą to korzystają z siły wilka, którego mają. Taką mocną i mądrą wilczycę kryje w sobie Jaśmina i ona doskonale zdaje sobie z tego sprawę. Wierzy również w magię i siłę babek czyli ludowych szeptuch. Sama taką zna i bardzo ceni. To do niej ucieka wraz z córką, kiedy w domu robi się nie do zniesienia i znajduje u niej pomoc, wsparcie i ukojenie. Jaśmina mieszka z mężem i córką w starym domu, który kocha, jednak ich wzajemne stosunki są ostatnio bardzo napięte. Ponadto w chwili słabości kobieta wdała się w przelotny romans z kolegą, który teraz nie daje jej spokoju. Nie wie już co ma robić - szeptucha i na to ma radę, a dodatkowo daje Jaśminie specyficzny amulet - wilcze kły, które mają zapewnić jej ochronę. Jaśmina mota się rozdarta pomiędzy stworzeniem dla córki rodziny (na siłę), a odejściem od męża. W końcu podejmuje decyzję - czy słuszną? Sama jeszcze nie wie... Czas pokaże. Jednak spotyka na swojej drodze ludzi, na których może liczyć i wilki, które stale są obok. 

"Sekretna zima Jaśminy"to magiczna opowieść zimowa utkana w podlaskich klimatach, pełna niezwykłego klimatu, swojskich opowieści i wilczych historii. Historia Jaśminy przeplatana jest przypowieściami ludowymi, które sprawiają, że pochłania się ją na jednym wdechu. Znajdziecie w niej ludowe mądrości, dawną magię, wilcze losy i ludzkie dążenie do szczęścia. 
Piękna i magiczna historia, która ujęła mnie swoim klimatem i oryginalnością :)

1 komentarz:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...