środa, 11 stycznia 2017

Bardziej martwa być nie może - Katie Alender

Od śmierci Lydii Small minęły trzy miesiące. Alexis marzy o tym, by w końcu jej życie wróciło do normalności.Ale normalni ludzie nie widują gnijących trupów na zdjęciach. Nie muszą sobie radzić z wściekłym duchem Lydii, który czasami posuwa się do przerażających ataków. Początkowo wydaje się, że Lydia chce się zemścić tylko na Alexis. Ale wkrótce okazuje się, że przyjaciele Alexis są w niebezpieczeństwie, i tylko ona może ich uratować. Gdy wkracza do akcji, uświadamia sobie, że wróg jest o wiele potężniejszy, niż mogłaby przypuszczać… i że ich losy są splątane w sposób, którego się nie spodziewała. Nawet w najgorszych koszmarach.

Okładka: miękka
Wydawnictwo: Feeria Young
Cykl: Złe dziewczyny nie umierają tom 3

Alexis powraca, a złe duchy jej nie opuszczają.
Od śmierci Lydii minęły trzy miesiące, jednak jej duch nieustannie towarzyszy Alexis, a ludzie traktują ją jak morderczynię. Na szczęście Kasey wróciła do domu z leczenia, ma chłopaka i prowadzi normalne życie nastolatki - Alexis robi wszystko, aby to się nie zmieniło.
Sama poznała Jareda i spędza z nim sporo czasu. Okazuje się, że sporo ich łączy....
Lydia jest złośliwym duchem, pojawia się i znika, a w okolicy zaczynają ginąć młode nastolatki. Są to dziewczyny, z którymi Alexus i Jared mieli ostatnio styczność. Co się dzieje?
Alexis myśli, że wszystko jest sprawką Lydii - ale tym razem bardzo się myli. Lydia okazuje się jej duchem opiekuńczym, który stara się pomóc, a w śmierci nastolatek maczała palce zupełnie inna osoba, która okazała się nie do koca duchem...

Trzeci tom przygód Alexis utrzymuje wysoki poziom i nadal potrafi zaskoczyć czytelnika. Autorka pakuje swoją bohaterkę w kolejne kłopoty, a ich końca nie widać. Tym razem temat jest o wiele bardziej skomplikowany i gdyby nie pomoc ducha i młodej medium - mogłoby się różnie zakończyć. Jednak kończy się pozytywnie - choć czy śmierć jednej z osób jest pozytywem? Zależy jak na to spojrzeć - tę ocenę pozostawiam Wam.

Mnie się podobało - pochłonęłam książkę w jedno popołudnie, z dużą przyjemnością i zainteresowaniem. Jeśli lubicie opowieści o duchach, to Bardziej martwa być nie może na pewno wam się spodoba :)2 komentarze:

  1. Zaintrygowałaś mnie ;) muszę sięgnąć po tą książkę.

    OdpowiedzUsuń
  2. Ciekawa recenzja,no i ten tytuł :)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...