piątek, 31 marca 2017

Fobos. Tom 2 - Victor Dixen

Lot statkiem Cupido trwa, ale Léonor i pozostali uczestnicy programu Genesisjuż wiedzą, że zostali oszukani – na Marsie będą w stanie przetrwać zaledwie kilka miesięcy. W wyniku buntu załogi transmisja reality show zostaje przerwana, a Serena, której zależało tylko na wzbogaceniu się, musi zacząć działać, by ratować swoją reputację. Tymczasem zbliża się moment ujawnienia Listy Serca. Uczestnicy dowiedzą się, czy ich uczucia zostały odwzajemnione. Najważniejsza decyzja jednak wciąż przed nimi: wylądować czy spróbować wrócić na Ziemię? Jedno jest pewne – łatwo się nie poddadzą.

Okładka: miękka
Wydawnictwo: Otwarte Moondrive

Fobos 2 to kontynuacja opowieści o dwunastu nastoletnich śmiałkach w podróży na Marsa.

Na statku kosmicznym Cupido znajduje się 6 młodych kobiet i 6 mężczyzn, którzy lecą w podróż swego życia na Marsa, gdzie mają zawrzeć związki małżeńskie, założyć rodziny i żyć pod stałą obserwacją kamer. Jest to bowiem swoiste reality show prowadzone przez Serenę z Genesis. Jej aspiracja to stanowisko Wiceprezydenta Stanów Zjednoczonych, do którego prze po trupach dosłownie. Eliminuje stopniowo swoich współpracowników i wykorzystuje swoje show i jego uczestników. Jest przy tym fałszywa i obłuda. Jednak jej gra zostaje przejrzana przez Leonor, jedną z uczestniczek i Serena zyskuje przeciwnika godnego sobie. Ale nie tylko w przestrzeni zyskuje wrogów. Na ziemi próbuje ja zdemaskować syn jednego z współpracowników z wielka pomocą jej córki, Harmony. 
Reality show bawi i intryguje ludzi, lecz za jego kulisami dzieje się jeszcze więcej. Cupido dobija do wybrzeży Marsa - czy bohaterowie zdecydują się na opuszczenie statku i niepewną przyszłość? To musicie przeczytać samo!

Pierwszy tom tej opowieści mnie zaintrygowało był bardzo oryginalny i taki świeży. Drugi jest głębszy, pokazuje mam nie tylko dylematy bohaterów ale i otwartą walkę z Sereną. A jest to walka o życie i przetrwanie z dala od Ziemi. Sytuacja wpływa na relację między uczestnikami wyprawy. Nie wiadomo, kto jest przyjacielem a kto wrogiem. Prawda okazuje się zaskakująca....

Fobos 2 to intrygująca i ciekawie napisana powieść, która na pewno zyska szerokie grono wielbicieli, szczególnie wśród młodzieży. To naprawdę fajnie napisana książka i warto poświęcić jak chwilę czasu.
2 komentarze:

  1. Jeżeli kontynuacja jest tak dobra jak I tom to na pewno przeczytam :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo chce przeczytać tę część, muszę ją w końcu zamówić. :)

    Pozdrawiam,
    Magda z Dwie strony książek

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...