niedziela, 2 kwietnia 2017

Tylko kochanka - Hanna Cygler

Tylko kochanka, zawsze inna. Historia kobiety, która nigdy się nie poddaje. Wszelkie przyjemności hiszpańskiej riwiery, a potem smętna rzeczywistość prowincjonalnego Gniewu. Beztroska i luksusy zapewniane przez kochanka, szwedzkiego milionera, a później ukrywanie się przed komornikiem. Życie Leny obfituje w nagłe zwroty, toczy się pomiędzy skrajnościami. Czy spotkanie z Jakubem, polskim prawnikiem, który zrobił karierę w Londynie, i jego trzpiotowatą córką po raz kolejny odmieni życie Leny i uratuje bohaterkę z sytuacji, zadawałoby się, bez wyjścia? Książka Hanny Cygler jest opowieścią o silnej, choć wrażliwej kobiecie, która zawsze, wbrew wszystkim i wszystkiemu, starała się iść przed świat własną drogą. Ale też historią pokomplikowanych losów polskich emigrantów, którzy w Anglii, Hiszpanii czy Niemczech szukali lepszego życia i miejsca na świecie, które mogliby uznać za własne. I oczywiście opowieścią o miłości. Niejednej.

Okładka: miękka
Ilość stron: 304
Wydawnictwo: REBIS

Hanna Cygler tworzy historie z życia wzięte. Jej opowieści mogą dziać się wokół każdego z nas i tak jest w najnowszej powieści "Tylko kochanka".

Tylko kochanka... hmmm. Niektóre kobiety muszą być żonami i matkami, inne wzbraniają się przed tym, a jeszcze inne są kochankami z konieczności. Którą była Lena - sami musicie ocenić.

Lena Walter vel Magdalena Maj to kobieta, która wiele w życiu przeszła, a jednak zawsze miała serce na dłoni i starała się pomagać ludziom. Niestety, ludzka zawiść sprawiła, że stanęła na krawędzi bankructwa. Magdalena jako młoda dziewczyna niewłaściwie ulokowała swe uczucia, kiedy mieszkała w małym miasteczku, gdzie wieści rozchodzą się szybko. Musiała porzucić rodzinę, z która była bardzo mocno związana i uciekać z kraju. Pojechała do Hamburga, gdzie mieszkała jej daleka rodzina. Rękę wyciągnęła do niej kuzynka, która dała jej dach nad głową i załatwiła fikcyjnego męża, dzięki temu Magda zdobyła obywatelstwo i mogła legalnie pracować i żyć zagranicą. Mogła też wreszcie po kilku latach pojechać do Polski i pokazać rodzinie jak wiele osiągnęła - miała pracę, mieszkanie i ukochanego Marcusa. Niestety, po powrocie okazało się, że Marcus ją zdradził, a kuzynka okłamała. Jej życie znowu wywróciło się do góry nogami. Tym razem rękę do niej wyciągnęła koleżanka, która była utrzymanką bogatego biznesmena. I tak Lena poznała Carla, niezwykle bogatego, żonatego i starszego od niej mężczyznę. Ich losy splotły się na kilka ładnych lat, Lena była tą trzecią, ale jej to nie przeszkadzało. Zarobione pieniądze postanowiła zainwestować w rodzinny dom i stworzyć z niego hotelik. Komuś jednak bardzo zależało, aby "puścić" ją z torbami i prawie się to udało... Jednak na drodze Leny pojawił się Jakub Kozak, prawnik, który był gościem w jej hotelu i to on wyjaśnił, komu zależy na wygnanie Magdy z miasteczka. 

Małe miasteczka mają to do siebie, że wszyscy się znają i nigdy nie zapominają o sensacjach, które się tam zdarzyły. Mieszkają w nich dobrzy i źli ludzie, jak wszędzie. Zawiść i zazdrość często jest motorem zapalnym do zrobienia komuś krzywdy, nawet jeśli ten ktoś nic złego nigdy nie uczynił. Taka zazdrość spotkała Lenę, choć ona sama zawsze starała się okazywać wszystkim dobro i wiele razy zemściło się to na niej. Jej droga była wyboista, ale chyba w końcu wyszła na prostą...
Historia Leny to historia kobiety, która wiele przeszła, ale i wiele osiągnęła. Świadoma swoich czynów, piękna i pewna siebie, ale również samotna i zdana tylko na siebie. Jeśli chcecie poznać jej historię to przeczytajcie najnowszą powieść Hanny Cygler "Tylko kochanka".

3 komentarze:

 1. Moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki nie należało do udanych, ale może kiedyś dam szansę innym jej książkom :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie czytałam jeszcze niczego tej autorki, może to dobry czas, żeby to zmienić? :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetna powieść, wczoraj wieczorem właśnie skończyłam ją czytać. Do końca byłam ciekawa, komu zależy na puszczeniu z torbami Leny Walter. Obstawiałam kogoś z jej bliskiego otoczenia, ale nie trafiłam dokładnie z osobą. Po opisie z tyłu książki wnioskowałam, że wątek Carla zostanie szeroko rozwinięty, tymczasem omówiono go pokrótce. Niemniej mi to nie przeszkadza, gdyż bohaterowie mają tylko sekretów, iż te do końca trzymają czytelnika w napięciu.

  http://www.karminoweusta.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...