poniedziałek, 10 kwietnia 2017

Waleczna Czarownica - Danielle L. Jensen

Czasami trzeba stać się kimś nadzwyczajnym… Cécile i Tristan dokonali już niemożliwego, ale przed nimi jeszcze największe wyzwanie – pokonanie zła, które sami uwolnili. Szukając sposobu na ocalenie mieszkańców Wyspy i wyzwolenie trolli spod władzy tyrana, Cécile i Tristan muszą też walczyć z tymi, którzy pragną ich śmierci. Aby zwyciężyć, będą musieli postawić wszystko na jedną kartę. Ale to może nie wystarczyć. Oboje zaciągnęli długi, a koszt ich spłaty może się okazać wyższy, niż kiedykolwiek sobie wyobrażali. W zapierającym dech w piersiach ostatnim tomie Trylogii Klątwy gra toczy się o najwyższą stawkę.

Okładka: miękka
Ilość stron: 400
Wydawnictwo: Galeria Książki

Waleczna Czarownica to trzeci tom Trylogii Klątwy. To kontynuacja Porwanej pieśniarki i Ukryta Łowczyni, które czytałam jakiś czas temu. Bardzo byłam ciekawa, jaki będzie miała finał historia Cecile i Tristana.

Cecile to ludzka dziewczyna o przepięknym głosie, która pewnego dnia została uprowadzona do Trollus, miejsca zamieszkiwanego przez trolle. Z czasem je poznała i pokochała księcia Tristana, z którym została związana. Związanie to związek małżeński, ale dodatkowo dzięki powiązaniu magii oboje wyczuwają się wzajemnie i odczuwają swoje nastroje. Są dla siebie jak otwarte karty księgi.
Nie zawsze st to pozytywne uczucie, sprawia, że nawzajem stają się swoim słabym punktem i celem dla wroga. A ostatnimi czasu wrogów im nie brakuje. ..

Cecile zabiła Anushkę, czarownicę, która posiadła ciało jej matki, i tym samym uwolniła trolle z zamkniętego miasta. Oboje z Tristanem musieli uciekać, aby ocalić ludzi  i Trianon przed trollami. Ściga ich nie tylko Roland, ale również Królowa Zimy ma swoje porachunki z Tristanem. Chcąc ochronić ukochanego, Cecile składa obietnicę Królowi Lata. W efekcie wygrywają bitwę , ale zostają rozdzieleni już na zawsze. Czy Cecile uda się połączyć z ukochanym? Jak potoczą się ich losy? 
Przeczytajcie :)

Przyznam, że pochłonęłam powieść z wielką przyjemnością i zaintrygowaniem. Przeniosłam się do świata Cecile i Tristana i z trudem się z nimi rozstałam. Kibicowałam ich działaniom mającym połączyć trolle i ludzi w zgodzie. Ich uczucie, początkowo wymuszone, z czasem rozwinęło się w więź, której można pozazdrościć. Ich przyjaciele wspierali ich działania jak tylko mogli, czasem oddając za nich życie. Sprawa, której byli oddani, była tego warta. Wielu wrogów okazało się przyjaciółmi, a wielu przyjaciół wrogami. Finał powieści jest naprawdę zaskakujący, ale i wzruszający. Polecam Trylogię Klątwy z całego serca - to niesamowita opowieść, nad którą warto się pochylić. Myślę, że może okazać się świetnym prezentem na zbliżającego się Zająca :)możecie kupić w księgarni Tania Książka


3 komentarze:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...