poniedziałek, 19 czerwca 2017

Cena szczęścia tom 2 - Krystyna Mirek

Mroczne tajemnice kryjące się za grubymi murami zamku zaczynają wychodzić na jaw. Kto jest sprawcą, a kto ofiarą? Kto przyjacielem, a kto wrogiem? Czy prawdziwa miłość ma szansę przetrwać wszystkie burze? Kiedy Kate Milton poznaje hrabiego Aleksandra, marzy tylko o jednym – by zostać jego żoną. Cantendorf równie mocno zakochuje się w tej młodej dziewczynie: zwykłej, lecz niezwyczajnej, tak odmiennej od jego poprzednich żon. Na palcu Kate pojawia się pierścionek zaręczynowy. Jednak ukryte na zamku zło nie śpi. Duchy przeszłości nie pozwolą budować szczęścia, a za każdą błędną decyzję trzeba będzie zapłacić wysoką cenę. Opowieść o sile kobiecych więzi, o zasadach, które przetrwały stulecia i wciąż są aktualne.

Okładka: miękka
Wydawnictwo:   Edipresse Ksiązki
Cykl: Saga rodu Cantendorfów tom 2

Kiedy czytam opowieść o Cantendorfach Krystyny Mirek, mimowolnie nasuwa mi się skojarzenie z książkami Marii Rodziewiczówny. A finał drugiego tomu kojarzy mi się z Trędowatą Heleny Mniszkówny. Myślę, że obie pisarki doczekały się godnej następczyni.

Nad dworem Cantendorfów nadal zbierają się czarne chmury. Niedawny wdowiec, Aleksander Cantendorf, bardzo szybko znalazł nową oblubienicę i jej się oświadczył. Wybranką jest dziewczyna z rodziny dzierżawcy, uboga szlachcianka, Kate Milton. Nie jest to w smak okolicznym matkom. Jawnie krytykują posunięcie Cantendorfa - mezalians jak nic. Jednak mężczyzna po raz pierwszy w życiu, pomimo 4 żon, czuje się zakochany, a rudowłosa Kate odwzajemnia to uczucie. Oboje łamią wszelkie konwenanse i spotykają się bez przyzwoitek, a by nacieszyć się sobą. Jest to bardzo nie w smak dawnej kochance Aleksandra, Isabelle, która postanawia za wszelką cenę pozostać na zamku z kochankiem w roli męża. Znajduje iście diabelskie rozwiązanie i prze do jego realizacji. Kiedy Aleksander dowiaduje się o nowinie z ust kochanki jest zszokowany, tak więc jego pragnienie rodziny i następcy okazuje się silniejsze od prawdziwej miłości.
Kate podczas wizyty w zamkowym skarbcu odkrywa mroczną tajemnicę rodziny Cantendorfów, jest jednak bardzo zakochana w swym wybranku i gotowa dzielić  z nim każdy los. Niestety, rozdzieli ich Isabelle i doprowadzi Kate do choroby. 
Jak się skończy ta opowieść? Czy los będzie łaskawszy dla Kate niż dla naszej Trędowatej?

Cena szczęścia to porywając opowieść, która przenosi nas w czasie do społeczeństwa podzielonego na lepszych i gorszych, do świata pełnego konwenansów, ale i obłudy. W opowieści znajdujemy miłość, ale i zawiść czy zazdrość, znajdujemy rodzinne tajemnice i ich konsekwencje, kładące się cieniem na kolejnych pokoleniach. Bardzo polubiłam ten cykl i naszą Kate i bardzo jestem ciekawa, jaki finał będzie  miała ta historia.


2 komentarze:

  1. Nie miałam okazji poznać twórczości pani Mirek, ale tyle osób chwali, że zaczynam się nad tym zastanawiać. Poza tym muszę przyznać, że wydawnictwo postarało się o ładną oprawę dla tych powieści :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Świetna pisarka i faktycznie klimat do Rodziewiczówny podobny :)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...