środa, 21 czerwca 2017

Czas odzyskany tom 3 - Ałbena Grabowska

Trzecia, ostatnia już część opowieści o obdarzonej niezwykłym darem kobiecie. Dzięki odprawionym niegdyś przez matkę czarom, Alicja żyje tak, jak nie żył jeszcze żaden człowiek... Jest rok 1942, Paryż znajduje się pod nazistowską okupacją. Alicja, jako agentka Luna pracuje dla aliantów. Jednym z jej zadań jest zdobycie wzorów nowej broni chemicznej, nad którą pracuje znany austriacki fizyk Ludvig Bernstorff. Alicja podejrzewa, że Ludvig nie jest tym, za kogo się podaje, robi jednak wszystko, by wykonać zadanie. Rodzące się pomiędzy nią a naukowcem uczucie naraża Alicję na ogromne niebezpieczeństwo. Jest śledzona przez gestapo a własna agencja podejrzewa ją o zdradę. Prawdziwym cudem Alicji udaje się opuścić Paryż i zamieszkać z córką w Szwajcarii. Jednak po ponad dwudziestu latach od wojennych wydarzeń Alicja musi zmierzyć się z demonami przeszłości…

Okładka: miękka
Ilość stron: 302
Wydawnictwo: Zwierciadło
Cykl: Alicja w krainie czasów tom 3

Alicja w krainie czasów to niesamowita opowieść o Alicji Księgopolskiej, której upływ czasu się nie imał. Mijają lata, a ona się nie starzeje - ciągle jest młodą i piękną kobietą. Aby nie wzbudzać podejrzeń musi się przeprowadzać i zmieniać tożsamość.

Nadszedł czas II wojny światowej, mamy rok 1942 w Paryżu. Nasza Alicja, teraz Alina Charme, jako agentka Luna współpracuje z aliantami przeciwko najeźdźcy. Kobieta jest wdową po ukochanym Danielu, jednak dla dobra sprawy musiała się wyrzec jego żydowskiego nazwiska i przeszłości. Bywa na salonach i zbiera informacje dla aliantów, jest w tym naprawdę świetna, a za przykrywkę służy jej praca w szpitalu, którą naprawdę uwielbia. Na jednym z rautów poznaje Ludviga Bernstorffa, znanego austriackiego fizyka współpracującego z Niemcami. Alina nie ufa mu, ale nie przeszkadza jej to wdać się z nim w gorący romans. Obserwują się nawzajem i badają grunt, żadne z nich nie wie, dla kogo tak naprawdę pracuje druga strona. Ich związek jest bardzo burzliwy, a jego owocem jest dziecko. Po wielu latach ich ścieżki znowu się splatają w bardzo nieciekawych okolicznościach.....

Przyznam, że mnie urzekła bardzo specyficzna osoba, jaką jest Alicja Księgopolska od pierwszego tomu cyklu. Jest bardzo kontrowersyjną bohaterką, można ją polubić lub nie znosić. Wydaje się być dwulicową osobą, jednak ma bardzo ugruntowane poglądy i swój sposób na życie. Alicja oddaje się walce o wolność ojczyzny, a przy tym nie boi się wejść w gniazdo nazistowskich żmij. 

Ałbena Grabowska stworzyła cykl, który zapada w pamięć i trudno się od niego oderwać. Bardzo lubię jej sposób pisania i ten niezwykły sposób łączenia realu z nutami fantastyki, bo czym innym jest organizm, który się nie starzeje ... Książkę pochłania się błyskawicznie i pozostaje niedosyt. Trudno mi rozstać się z Alicją i mam nadzieję, że pani Grabowska napisze kontynuację. Polecam serdecznie!


Książkę Czas odzyskany oraz całą gamę bestsellerów
możecie kupić w księgarni Tania KsiążkaBrak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...