niedziela, 30 lipca 2017

Ostrze czerwonej kredki - Carol Wyer

Doskonała rodzina skrywa mroczne sekrety. Morderca chce, żeby prawda wyszła na jaw…Przerażona łapała gwałtownie oddech, ale było za późno. Już widziała, że stało się to, czego bała się najbardziej. Tylne siedzenie było puste. Jej córeczka zniknęła… Abigail ma doskonałe życie, z kochającym mężem i słodką sześciomiesięczną córeczką – Izzy. Ktoś jednak zna jej sekret i chce ją zniszczyć. Pewnego dnia mała Izzy zostaje porwana. Śledztwo rozpoczyna młoda detektyw Robyn Carter. Instynkt podpowiada jej, że pomiędzy uprowadzeniem a dwoma morderstwami, których sprawy właśnie prowadzi, istnieje związek. Ale ostatnim razem, kiedy zareagowała pod wpływem impulsu, zginął jej narzeczony. Teraz, żeby rozwiązać tę zagadkę i wrócić do służby w policji, musi nauczyć się znów ufać sobie. I działać szybko. Bo ściga okrutnego seryjnego mordercę. I jeśli nie znajdzie go w porę, dziecko zginie…

Okładka: miękka
Ilośc stron:  448
Wydawnictwo: Amber
Premiera: 2 sierpnia 2017

Rodzina "na świeczniku", artystyczna, a jednak i tu zdarzają się czarne owce i głęboko skrywane tajemnice.

Paul, znany aktor, po śmierci żony sam wychowywał dwoje dzieci, syna i córkę. Poznał kobietę, wdowę z córeczką, w której się zakochał i zamieszkali razem.Wielka szczęśliwa rodzina - nic bardziej mylnego. Miał być ślub, a wyszła tragedia. Okazało się, ze syn Paula molestował najpierw swoją siostrę, a potem małą Alice. Dziewczynka podczas jednej z takich nocy w samoobronie wbiła mu w oko zaostrzoną kredkę. Musiała z mamą wyprowadzić się z domu Paula, nikt jej nie słuchał, nikt jej nie uwierzył, oprócz Pana Długie Uszy, ukochanego królika, którego podarował jej ojciec. I tak zaczęła się ich tułaczka, przeprowadzały się, zmieniały nazwiska, a matka o wszystko obwiniała swoją małą córkę. Córka dorosła, matka umarła, lecz gorycz i piętno, które zostało odciśnięte na jej psychice pozostało. Aby w końcu wybuchnąć i dać upływ emocjom - po latach...
Po latach bowiem losy obu rodzin znowu się splotły. Aktor zmarł w dziwnych okolicznościach, a sprawą jego śmierci zainteresowała się młoda policjantka po przejściach, Robyn Carter. Dodatkowo okazało się, że żona zgłosiła zaginiecie swego męża, syna aktora. Ślady zaczynały się łączyć, jednak nigdzie nie było śladów po Natashy, córce aktora, i po małej Alice.
Natasha szybko wyprowadziła się z domu, zmieniła nazwisko i poukładała swoje życie na nowo. Ma szczęśliwą rodzinę, jednak ktoś postanowił znowu rozwalić jej życie i przypomnieć o przeszłości. 
Przeszłość powraca, aby zemścić się po wielu latach. Czy Robyn uda się  rozwiązać sprawę pomimo własnych problemów?

Ostrze czerwonej kredki to znakomicie napisany thriller. Kilka wątków splata się w niezwykle intrygującą historię. Autorka wikła i knuje, wpuszcza czytelnika w ślepe zaułki, aby po chwili znowu rzucić przynętę. Podczas lektury tej książki w mojej głowie panował chaos i tłukło się w niej tysiące pytań, ana które odpowiedź znalazłam na finale powieści. Akcja mknie jak burza, pozornie niepowiązane wątki łączą się w logiczną i zaskakującą całość. Finał jest nieprzewidywalny, a cała opowieść sprawia, że ciarki chodzą po plecach. 
Jeśli lubicie zaskakujące i niebanalne  thrillery to Ostrze czerwonej kredki jest dla was obowiązkową lekturą - polecam!


Ostrze czerwonej kredki objęte jest patronatem medialnym mojego bloga
POLECAM!

1 komentarz:

  1. Ostatnio mam ogromną ochotę na thrillery. Może za sprawą wcześniejszej pogody, takiej jesiennej. Myślę, że kiedyś się skuszę :)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...