poniedziałek, 28 sierpnia 2017

Diamentowa góra - Cecily Wong

Egzotyczna i liryczna opowieść, która w zaskakujący sposób odsłania arkana okrutnej klątwy i niezwykłej tajemnicy. Na początku xx wieku zamożny klan leongów opuszcza w popłochu chiny i wyrusza na hawaje, zostawiając prężnie działające przedsiębiorstwo. Udaje im się uniknąć oblężenia przez japońskie władze, ale starożytna klątwa nie wypuszcza ich ze swoich szponów, podążając z nimi przez ocean. Legenda głosi, że każdy człowiek przypisany jest jednej osobie na świecie. Jeżeli wybierze inaczej, marny jego los. Pasmo błędów popełnianych przez członków rodu leongów pozostawia skazy na dziejach całej rodziny. Na tle magicznej i nieodgadnionej, ale bynajmniej nie bajkowej scenerii rozgrywa się spektakl miłości, szokujących kłamstwa, okrutnych strat, heroicznych czynów i ogromnej nadziei. Marionetkami są członkowie klanu leongów, a za sznurki pociąga widmo okrutnego uroku rzuconego na rodzinę. Fenomenalna saga rodzinna, która przedstawia hawajskie krajobrazy oraz cały wachlarz osobowości.

Okładka: miękka
Ilość stron: 384
Wydawnictwo: Kobiece

Diamentowa góra to egzotyczna powieść, która wciąga czytelnika jak bagno i przedstawia niezwykłą sagę rodzinną. Autorka przenosi nas do początków XX wieku i odmalowuje historię klanu Leongów, którzy opuszczają Chiny i wyruszają na Hawaje, na przepiękną wyspę Oahu. Ta bogata i szanowana rodzina ma swoje ukryte sekrety, których nie chcą ujawnić. Nad Leongami wisi bowiem klątwa, która pomimo zmiany miejsca zamieszkania podąża za rodziną jak cień, złowrogi cień.

Klątwa czerwonej nici mówi o tym, że każda osoba ma przeznaczoną swoją drugą połówkę, do której przywiązana jest czerwoną nicią. Inny wybór i przeciwstawienie się przeznaczeniu sprawia, że człowiek zostaje przeklęty. A przekleństwo dotyczy nie tylko tej osoby, ale również jej potomków. I z taką klątwą muszą zmagać się Leongowie, jest to ich starannie skrywana tajemnica.

Amy, młoda dziewczyna z biednej rodziny, musiała dokonać trudnego  życiowego wyboru pomiędzy miłością a przeznaczeniem. Wybrała miłość i związała się z Bohaiem Leongiem. Jej wybór kładzie się cieniem na kolejnych pokoleniach tej rodziny. Młodziutka Theresa musi się zmagać z rodzinną klątwą. Czy jej podoła? Jak potoczą się jej losy?

Diamentowa góra to niezwykła opowieść o ludzkich losach, o miłości i przeznaczeniu, o konsekwencjach ludzkich decyzji i ich wpływie na losy całej rodziny. Cecily Wong napisała powieść, która zapada w pamięć. Egzotyczne obrazy z wyspy Oahu nadają jej kolorytu i nuty egzotyki, a zagmatwane losy rodziny Leongów  intrygują czytelników. Akcja powieści stopniowo nabiera tempa, ale nie pędzi . Płynie swobodnie, można delektować się barwną historią i bogatym językiem, którego używa Autorka. To piękna opowieść, która pokazuje, co w życiu jest ważne. Polecam!możecie kupić w księgarni TaniaKsiążka


2 komentarze:

  1. Fajna recenzja, aż sprawdzę książkę :) No i już wiem żeby kupić ją w TaniaKsiazka.pl :D Dzięki!

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...