środa, 9 sierpnia 2017

Ocalałe - Sager Riley

Kim jestem? Każdego dnia myślę, że jestem szczęściarą. W moim związku układa się doskonale, mój blog kulinarny ciągle zyskuje nowych fanów. Żyję z dnia na dzień, skupiając się na przyjemnych chwilach. Kim byłam? Celem. Ofiarą. Nazwali mnie Ocalałą, bo przeżyłam masakrę. Tamte wydarzenia kładą się cieniem na moim życiu, mimo że od dziesięciu lat robię wszystko, aby wymazać je z pamięci. Co się ze mną stanie? Boję się. Historie z przeszłości powracają, gdy przypominam sobie, że nie jestem jedyną Ocalałą. Takich jak ja było kilka, ale nie wszystkie miały tyle szczęścia. Lisa już nie żyje, a Sam nagle zjawia się u mnie… Przeszłość właśnie mnie dogoniła i muszę stanąć z nią twarzą w twarz. Czy tym razem też ocaleję?

okładka: miękka
Ilość stron:  432
Wydawnictwo: Otwarte 


Ocalałe to thriller, który sprawia, że skóra cierpnie, a czytelnik traci kontakt z rzeczywistością. Bo w tej powieści nie wiadomo, co jest prawdą,  a co fikcją, kto jest przyjacielem a kto wrogiem.
Są za to Ocalałe - 3 kobiety, które przeżyły masakra. Wszyscy zginęli, a one cudem uszły z życiem. Przez jednych traktowane są jak dar z nieba i ich życie jest cenne, ale wzbudza sensację. Inni traktują je z podejrzliwością i obwiniają, wręcz życząc im śmierci. Nie dziwi więc, że starają się ukryć, wtopić w tłum i żyć "normalnie". Co wcale nie jest proste....

Quincy poukładała sobie życie po tragedii w Pine Cottage, gdzie zginęli wszyscy jej przyjaciele, A jej udało się uciec i znalazła pomoc u policjanta, który patrolował teren i stał się jej oparciem oraz przyjacielem. Quincy mieszka z narzeczonym i prowadzi kulinarnego bloga. Dzięki kilku wygranym sprawom o odszkodowanie ma zapewnioną środki na utrzymanie. Stara się żyć normalnie i nie wspominać tragedii, w czym pomaga jej utrata pamięci. Nie pamięta nic z chwili masakry. Jej ład i zbudowany spokój, burzy informacja o śmierci jednej z Ocalałych, Lisy, która rzekomo popełniła samobójstwo,a jak się okazuje finalnie było to zabójstwo. Na Quincy pada strach a potęguje to pojawienie się trzeciej Ocalałej, Sam, która skutecznie ukrywała się przez wiele lat. Dziewczyna działa na Quincy destrukcyjne i ich znajomość zdecydowanie idzie w złym kierunku. Quincy zaczyna prywatną śledztwo, a jego wyniki zaskoczą ją samą. ...

Ocalałe łączy fakt, że przeżyły masakrę, a dzieli praktycznie wszystko. Mentalność, styl życia , sposób reakcji. Każda skrywa też swoje tajemnice, których ujawnienie może wpłynąć na ich dalsze losy. 

Książka jest świetnie napisana i skonstruowana. Jest pełna tajemnicy i niedopowiedzenia, napięcie rośnie a autorka zamiast odsłaniać karty, wręcz je skrywa, pozostawiając czytelnika w stanie zawieszenia i zaintrygowana. 
Ocalałe to znakomicie napisany thriller, nad którym warto się pochylić i poświęcić swój czas na jego lekturę. Polecam serdecznie! Naprawdę warto!

3 komentarze:

 1. Brzmi to zachęcająco, na pewno zwrócę na tą książkę uwagę!

  OdpowiedzUsuń
 2. Kusząca recenzja, intrygująca książka :)

  OdpowiedzUsuń
 3. już nie mogę się doczekać premiery! Podobno będzie dopiero w przyszłym roku :( Bardzo jestem ciekawa bo porównują tę książkę do Lokatorki, która bardzo przypadła mi do gustu.

  Pozdrawiam,
  Natalia

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...