poniedziałek, 7 sierpnia 2017

Angielka - Katherine Webb

W kraju pełnym tajemnic sama ustalasz reguły gry… Rok 1958. Joan Seabrook, świeżo upieczona archeolożka, spełnia marzenie swojego życia o wizycie w Arabii i przybywa z Anglii do starożytnego miasta Maskat. Próbując zapomnieć o osobistej tragedii, chce zbadać pustynny fort Jabrin i odnaleźć ukryte w nim skarby. Lecz Oman to kraj zagubiony w czasie – surowy, pełen tajemnic i pogrążony w krwawym konflikcie. Podróż do Jabrin może okazać się więc niemożliwa. Rozczarowanie Joan pogłębiają opowieści pionierki i odkrywczyni Maude Vickery, idolki z dzieciństwa, której dokonania rozpaliły fantazje i ambicje młodej archeolożki. Spotkanie z niezwykłą samotniczką Maude wywraca życie Joan do góry nogami. Przyjaźń kobiet zacieśnia się, a Joan daje się wciągnąć w wir przygód. Gdy zaczyna zastanawiać się nad swoimi wyborami i motywami Maude, jest już za późno. Joan zdaje sobie sprawę, że stała się pionkiem w podstępnej grze, która ma wyrównać dawne porachunki. Teraz musi opowiedzieć się po którejś ze stron i znaleźć sposób na zatrzymanie lawiny wydarzeń, którą sama wywołała, nim dojdzie do straszliwych konsekwencji. Czy dziewczyna, która opuściła Anglię dla tego pięknego, lecz niebezpiecznego miejsca, zdoła wrócić do domu?

Okładka: miękka
Ilość stron:  480
Wydawnictwo:  Insignis

Katherine Webb napisała kolejną książkę, od której trudno się oderwać. Jest oryginalna, egzotyczna i ze względu na swój klimat, idealna na urlop - bo kto nie marzy o odkrywaniu dalekich egzotycznych lądów. Dzięki Kathrine Webb i jej opowieści o Arabii jest to możliwe. Autorka przenosi nas na terytorium Arabii, mamy 1958 rok..

Główna bohaterka Angielki, Joan Seabrook, jest młodziutką archeolożką. Pełną paski i wiary, że może osiągnąć wszystko. Jej głową jest pełna opowieści o Arabii, które snuł jej ojciec. Opowieści o niezwykłych miejscach, łyżkach i dżinach. Młoda kobieta po śmierci ojca postanawia zrealizować swoje marzenia i wraz z narzeczonym wyrusza w podróż z Anglii do Arabii, gdzie stacjonuje jej brat. W Omanie mieszka idolka naszej bohaterki, podróżniczka Maude Vickery, pionierka i odkrywczyni Arabii. 

Na miejscu dochodzi do ich spotkania, które mocno rozczarowuje Joan. Maude okazuje się starą, zgryźliwą i rozgoryczoną kobietą, która mieszka samotnie, za towarzystwo mając niewolnika i zwierzęta. Nie dopinguje Joan do działania, wręcz jakby chciała ją zniechęcić. Młoda kobieta nie odpuszcza i ich szorstka przyjaźń zacieśnia się. Dzięki Maude, Joan poznaje uroki Omanu, ale również odkrywa skrywane tajemnice swej mentorki . Jej życie zmienia się nieodwracalnie....

Angielka to powieść, która przykuwa czytelnika do fotela. Jest niesamowicie klimatyczna i egzotyczna. Plastyczny język, stosowany przez autorkę, i bogactwo opisów sprawiają, że przed oczami malują nam się obrazy jak kadry z filmu. 
Jestem pod wielkim wrażeniem tej powieści, tak innej od tego, co ostatnio czytałam, i tym samym mocno zapadającej w pamięć. Autorka oczarowuje czytelnika i porywa go w niezwykłą podróż w czasie i przestrzeni, w podróż niezapomnianą i bardzo egzotyczną. 
 Przeczytajcie - czekają Was niesamowite wrażenia!3 komentarze:

  1. Coraz częściej w blogosferze pojawia się recenzja tejże książki. I przeczytałam wiele pozytywnych opinii na temat książki, więc chyba pora i abym ja się na nią skusiła :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Tytuł mam zapisany już od zapowiedzi.

    OdpowiedzUsuń
  3. Nie znam autorki, ale chciałabym w pierwszej kolejności przeczytać jej autorstwa "Dziedzictwo"

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...