sobota, 25 listopada 2017

Pudełko z marzeniami - Magdalena Witkiewicz, Alek Rogoziński

Zdradzony przez narzeczoną i oszukany przez wspólnika trzydziestoletni Michał marzy o tym, aby zacząć nowe życie. Kiedy dowiaduje się, że podczas II wojny światowej jego rodzina ukryła w małym miasteczku na północy Polski skarb, wyrusza na jego poszukiwanie. Sęk w tym, że teraz w tym miejscu stoi restauracja. Prowadzi ją rówieśniczka Michała, Malwina. Ma ona problem ze swoim ukochanym, który "odszedł w siną dal", i babcią, która po powrocie z wieloletniego pobytu we Francji koniecznie chciałaby serwować w jej restauracji żabie udka i ślimaki. Michał postanawia zaprzyjaźnić się z Malwiną, zdobyć jej zaufanie, a potem w tajemnicy przed nią odzyskać swój spadek. Niestety gdy w sprawę wmieszają się dwie wścibskie staruszki, dwójka dzieci i tajemniczy święty Eskpedyt, nic nie pójdzie zgodnie z jego planem. „Pudełko z marzeniami” to przewrotna i zaskakująca komedia romantyczna o tym, że czasem warto zrezygnować z marzeń po to, by… wreszcie zaczęły się one spełniać.

format: e-book
Ilość stron:  336
Wydawnictwo: Filia

Czekałam - aż się doczekałam :) Legmi zadziwia i w dniu premiery był już dostępny e-book - świetna sprawa. Przeczytałam z ogromną przyjemnością i miałam świetną zabawę przy lekturze tej ksiązki, a szczególnie czytając na jej końcu dialog pomiędzy autorami. Powiem tak - Magdalena, Alek - jesteście znakomici w duecie :) :) :) Czekam na jeszcze!

Pudełko z marzeniami to kolejna powieść, która wprowadza nas w świąteczny klimat. Po lekturze świątecznych książek mam ogromną ochotę na choinkę - już, teraz! Pudełko z marzeniami to ciepła i niesamowicie optymistyczna opowieść. Każdy z nas ma "kogoś", kto spełnia jego marzenia, wpiera go i czuwa. I nie zawsze jest to ktoś żywy - w moim przypadku jest to zmarła babcia, która jest moim aniołem stróżem :) W przypadku głównej bohaterki powieści, Malwiny, jet to święty Ekspedyt, którego ołtarzyk wraz z figurką w piwnicy, kupiła wraz z domem. Ale po kolei....

Malwina była pracownicą korporacji, zakochaną w młody i stale bezrobotnym joginie, który pewnego dnia wpadł na pomysł wyprowadzki w Bieszczady i życiu zgodnie z naturą. O pomyśle szybko zapomniał, ale w Malwinie ziarenko zaczęło kiełkować. Kupiła okazyjnie dom w Miasteczku, złożyła wypowiedzenie i postanowiła poprowadzić małą, własną restaurację. Jogin zwiał w siną dal, a Malwina spełnia się w restauracji, przy wsparciu babci Janinki i piwnicznego św.Ekspedyta, który spełnia marzenia. W restauracji znajduje się bowiem pudełko, gdzie można wrzucać marzenia,a  wiele z nich zostaje spełnionych, przy wsparciu dobrych ludzi, którzy zostawiają w pudełku równiez gotówkę :)W Miasteczku pojawia się również Michał, który zaczyna życie od nowa. Jego firma zbankrutowała, a narzeczona go zdradziła. Wraca w rodzinne strony w poszukiwaniu skarbu, który jest ...w piwnicy Malwiny. Ich ścieżki splatają się :) Zbliżają się święta Bożego Narodzenia, a wtedy spełniają się marzenia!!!

Pudełko z marzeniami to książka, która niesie całe pokłady dobrej energii, która bawi , ale i wzrusza. To niezwykle ciepła powieść, która wprowadza nas w świąteczny klimat i na swoich kartach niesie nam śnieg, choć za oknem plucha. Polecam!


Książka dostępna jest w formacie e-book na Legimi.pl

4 komentarze:

  1. oj tak, bardzo lubiłam i Magdalenę Witkiewicz i Alka Rogozińskiego, więc książka takiego duetu musi trafić i do mnie:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Jedna z książek, które stanowią mój must read w te święta. Już nie mogę się doczekać kiedy po nią sięgnę ;d

    OdpowiedzUsuń
  3. nie mam jakoś przekonania do tego duetu

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...