środa, 29 listopada 2017

Hotel pod jemiołą - Richard Paul Evans

Nawet w najbardziej szarym życiu może zdarzyć się historia jak z najpiękniejszej powieści. Kimberly prawie się poddała. Śmierć matki, dwukrotnie zerwane zaręczyny i nieudane małżeństwo sprawiają, że nie wierzy już w szczęście. Pozwala sobie tylko na jedno marzenie – pragnie napisać powieść o miłości. W urokliwym hotelu "Pod Jemiołą" organizowany jest kurs dla początkujących pisarzy. Kim poznaje tam tajemniczego Zeke’a, z którym nawiązuje wyjątkową więź. Taką, jaka zdarza się tylko ludziom, którzy podobnie patrzą na świat. Czy przypadkowe spotkanie będzie dla Kimberly początkiem wielkich zmian?
Czy do najważniejszej powieści – jej własnego życia – los dopisze szczęśliwe zakończenie?

Okładka: miękka
Ilość stron:  288
Wydawnictwo: ZNAK

Richard Paul Evans potrafi słowami łamać kobiece serca. Pisze w taki sposób, że serca topnieją, a łzy często lecą z oczu. Jego najnowsza książka jest jakby o nim samym. Jej bohaterem jest bowiem pisarz romansów :) Ale po kolei.

Główną bohaterką powieści jest Kimberly, początkująca pisarka, która bardzo chce zmienić pasję w zawód. Jej życie nie jest usłane różami, w miłości jej się nie układa, a największą traumą, która ją spotkała i kładzie się cieniem na jej życiu była samobójcza śmierć matki. Kobieta chorowała na depresję i po kilku próbach udało jej się umrzeć. Kimberly samotnie wychowuje ojciec, który bardzo kocha swoją jedynaczkę. Jako prezent gwiazdkowy wykupuje córce udział w konferencji dla pisarzy, drogiej i wymarzonej przez nią. Kim jest zachwycona, ale również trochę przerażona. Główną gwiazdą konferencji jest jej ulubiony pisarz i bardzo chce spotkać go w realu. Na konferencji poznaje wiele osób i nawiązuje nowe przyjaźnie. Ogromne wrażenie robi na niej Zeke, uczestnik konferencji, z którym nawiązuje romans i spędza cudowny czas. Kiedy słyszy o jego przeszłości i próbie samobójczej, zamyka się w sobie i ucieka. Ale to nie koniec... Okazuje się, że Zeke ma jeszcze jedną twarz. Kim wraca do domu i marzy. Nie tylko o byciu pisarką, ale również o miłości, z której zrezygnowała. Zimowe klimaty towarzyszą naszym bohaterom i tworzą romantyczną atmosferę - czy to wystarczy, aby ich ścieżki się splotły? Przeczytajcie!

Richard Paul Evans po raz kolejny oczaruje polskie czytelniczki. Ten mężczyzna wydaje się myśleć jak kobieta i wie, jak poruszyć nasze serca. 
Hotel pod jemiołą to ciepła i wzruszająca opowieść o przyjaźni, miłości i dążeniu do realizacji marzeń, skąpana w zimowym klimacie. I choć mamy zimę to ta książka aż kipi od gorących uczuć - polecam :) To świetny pomysł na prezent dla bliskiej osoby.
5 komentarzy:

 1. Jak ja lubię czytać jego książki:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie miałam jeszcze okazji czytać żadnej powieści tego autora. Mam nadzieję, że kiedyś się to zmieni :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie lubię mieć złamanego serca, ale pisarzom to wybaczę, dlatego pozwolę na to Evansowi.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo lubię tego autora, a taki klimat również mi odpowiada :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Uwielbiam Evansa i już nie mogę się doczekać kiedy ta książka zagości na mojej półce :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...