piątek, 1 grudnia 2017

Bezsenni - Marcin Jamiołkowski

W stolicy wybucha seria tajemniczych pożarów. W dziwny sposób łączą się one z niezwykłym błękitnym płomieniem, który nawiedza sny młodej blogerki, wabiąc przypadkowe ofiary i paląc je na popiół. Ktoś… lub coś morduje Bezsennych, ulubieńców Złotej Kaczki, niepodzielnie władającej magiczną Warszawą. Herbert Kruk jak zwykle ma szczęście − lub pecha − znaleźć się w samym centrum wydarzeń. Czy mag wygra wyścig z czasem i zdoła ponownie ocalić stolicę? Jakie intrygi rozgrywają się na Dworze Złotej Pani? Czy agent rosyjskiego Archiwum X okaże się sojusznikiem, czy może śmiertelnym wrogiem? Jaką cenę trzeba będzie zapłacić za pomoc rusałki? I wreszcie – czy warszawski czarodziej zdoła uratować swoją matkę, od lat zamkniętą w magicznym krysztale? „Magiczna Warszawa pełna ognia, piękny i niebezpieczny dwór Złotej Pani, intryga, uroczy główny bohater – czyli Kruk po raz trzeci rzuca czar na czytelników. „Bezsenni” w niczym nie ustępują poprzednim częściom cyklu.”

Format: e-book
Ilość stron: 280
Wydawnictwo: Genius Creations

Herbert Kruk to warszawski mag, którego przygody śledzę wiernie. Bezsenni to już trzeci tom z jego perypetiami. Herbert jest specyficznym magiem, który jest też krawcem, ale dawno nic nie uszył... Herbert jest swoistym obrońcą Warszawy i dba, by nie panoszyły się tutaj czarne charaktery i złe moce. 

Tym razem umówił się na audiencję ze Złotą Panią, która włada podziemnym, magicznym, warszawskim światem. W podziemiach warszawskich jest uwięziona matka Kruka, zaklęta za szklaną taflą. Na jej odczarowanie ojciec Herberta poświęcił swoje życie, ale mu się nie udało... Herbert podąża na spotkanie ze Złotą Panią w sprawie Bezsennych, którzy giną w stolicy z niewiadomych przyczyn. W podziemiach trafia jednak na zabawę maskową i dzięki wsparciu kilku życzliwych osób, bawi się i czeka na gest Pani. A trwa to kilka dni... W międzyczasie zdążył wplątać się w kabałę i wyjść z niej cało i zyskać sługę, którą wygrał. Ruda nie jest z tego powodu szczęśliwa, ale z czasem bardzo przydaje się w tropieniu bezsennych i ich zabójcy. Okazuje się, że ktoś przywiózł do Warszawy jaja legendarnego Żar-Ptaka i miasto znajduje się w wielkim niebezpieczeństwie. A jak miastu grozi niebezpieczeństwo, to do na scenę wkracza - Herbert Kruk :)

Bezsenni to świetna powieść, swoiste połączenie kryminału i fantastyki. Świetnie napisane i doskonale pomyślane, bardzo oryginalne i zapadające w pamięć. Bardzo lubię Herberta - jako człowieka, jako maga i jako wojownika. To niezwykła postać, która zyskuje sympatię czytelników. Wprowadzony do powieści z tego cyklu motyw kryminalny ubarwia je i dodaje im dreszczyku emocji. Polecam - naprawdę są świetne! Kto nie zna Kruka - musi go poznać!


Książka dostępna jest w formacie e-book na Legimi.pl

1 komentarz:

  1. A ja lubię i kryminały i fantastykę, więc widzę, że lektura będzie fantastyczna!

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...