sobota, 11 listopada 2017

Wróżka mimo woli - Ewa Zdunek

Ewa Zdunek powraca z kolejną częścią przygód wróżki Emilii
Emilia, była profesjonalna wróżka, próbuje odmienić swoje życie. Porzuca karierę, z której nie czerpie już satysfakcji, i decyduje się chwilowo pomóc w rodzinnej firmie: połączeniu pralni i... zakładu pogrzebowego, a także wcielić w życie myśl o własnym interesie. Tymczasowa praca staje się jednak bardzo angażująca, zmarli klienci okazują się bowiem zaskakująco problematyczni...

Okładka: miękka
Ilość stron: 300
Wydawnictwo: WAB

Ewa Zdunek jest specjalistką od wróżek i powraca z nowymi przygodami wróżki Emilii.  I gwarantuje nam świetną zabawę :) Jeśli lubicie książki napisane z dużym poczuciem humoru i dystansem do świata - to "Wróżka mimo woli" na pewno wam się spodoba!

Emilia to bardzo specyficzna wróżka, młoda, ale doświadczona i "po  przejściach". Emilia nie do końca ma okazję pracować w swoim bardzo oryginalnym zawodzie, choć na brak pracy nie narzeka. Pracuje u ojca w zakładzie pogrzebowym lub w rodzinnej pralni. Ostatnio wpadła na pomysł strony internetowej, która łączy ludzi i działa jak wirtualne biuro matrymonialne, ale niestety nie ma zbyt wielu klientów, a jeśli ma, to z przedziwnymi życzeniami. Jej życie nie jest łatwe ani przyjemne, no i w dodatku jest trochę samotna.

Pomagając ojcu w zakładzie pogrzebowym spotyka się z przedziwnymi sytuacjami. Ta praca wcale nie jest nudna. Zdarzają się zwłoki, które znikają. Zdarzają się pomyłki przy kremacji. Dzieje się dużo :) Nie wspominając o psie pilnującym jednego buta, dwóch panach Archaniele i Diable, którzy wplatają się w tą historię. 

Podczas lektury tej książki nie można się nudzić, ale dobra zabawa jest zapewniona! Autorka operuje bardzo plastycznym językiem, bogatym w doskonały dowcip. Śmiałam się w głos i świetnie bawiłam. Ta książka niesie ogromne pokłady optymizmu, jest zabawna, ale i mądra. Jest również intrygująca, oprócz magii, znajdziecie tutaj wątki kryminalne i paranormalne - czyta się ją błyskawicznie i z dużą przyjemnością. Polecam serdecznie!

2 komentarze:

  1. Zaciekawiła mnie Twoja recenzja. Przyznam, że nie znam twórczości tej autorki.

    OdpowiedzUsuń
  2. To koniecznie muszę zapisać sobie ten tytuł!

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...