środa, 22 listopada 2017

Zakochaj się, Julio - Natalia Sońska

Natalia Sońska zabierze nas do otulonych zimową scenerią Krakowa i Zakopanego. Piękna, wzruszająca opowieść o miłości, dla której inspiracją była klasyczna bajka o księżniczce na ziarnku grochu… Bo prawdziwą księżniczką jest bohaterka, której szlachetne i dobre serce zwycięży nad dwulicowością i fałszem innych.Julia jest nauczycielką w jednym z krakowskich liceów. Jest młodą, ambitną kobietą, która ze wszystkich sił pragnie zarazić uczniów sympatią do matematyki, niestety – bezskutecznie. Mimo oporów młodzieży dotyczących samego przedmiotu, Julia ma z nimi wspaniały kontakt, potrafi trafić do nich życiowymi radami, a oni dzięki temu traktują ją jak starszą koleżankę, szanując jednocześnie jako nauczycielkę. Dziewczyna ma bowiem złote serce – jest w stanie zrobić dla swoich wychowanków wszystko, nawet narazić własną reputację! Jakub jest deweloperem. Jego firma prężnie się rozwija, on realizuje się życiowo, ma narzeczoną, Dagmarę, która wydaje się być idealną partnerką dla niego – wysoko postawioną, z pozoru wychowaną młodą damą, której na pierwszy rzut oka nie brak dobrych manier. Jakub jednak czuje pewien niedosyt. Coś w jego życiu nie jest takie, jak być powinno, czuje pustkę i wciąż szuka życiowego spełnienia. Ma wrażenie, że wszystko w jego życiu to przyzwyczajenie. Czy przypadkowe spotkanie tych dwojga na jednym z górskich szlaków sprawi, że ich życiowe drogi zejdą się na zawsze? Czy można odnaleźć w realnym życiu prawdziwą księżniczkę?

Format:  e-book
ilość stron:  304
Wydawnictwo: Czwarta Strona

Natalia Sońska pisze ciepłe i przejmujące powieści. Zakochaj się Julio przyciąga piękną i niezwykle klimatyczną okładką, która już wprowadza nas w zimowy, świąteczny nastrój. Sięgnęłam po nią zmęczona i lekko przygnębiona i czytałam do nocy. Pochłonęłam połowę, a nastrój zdecydowanie mi się polepszył. I o to chodzi! Nie każdy musi pisać powieści wysokich lotów, skomplikowane i trudne w  odbiorze, a jednak dobra babska literatura potrafi zdziałać cuda i dlatego lubię sięgać po takie książki, bo one pokazują, że po trudnych dniach wychodzi słońce i warto na nie czekać :)

Zakochaj się Julio opowiada o perypetiach dwudziestoośmioletniej nauczycielki, Julii. Przesympatyczna kobieta jest singielką, jest pełnym pasji nauczycielem z powołania, który ma świetny kontakt z uczniami, a potrafi również zachęcić ich do pracy i wyegzekwować wyniki. Julia przygotowuje swoją klasę do matury, dopinguje ich do działania, ale również decyduje się na towarzyszenie im podczas wyjazdu na ferie zimowe do Zakopanego. Wycieczka okazuje się udana, choć nie brakuje tam momentów, które wystawiają Julię na próbę. Potrafi jednak mądrze ukarać uczniów, którzy zawiedli jej zaufanie. W górach "wpada" (dosłownie), na sympatycznego mężczyznę i pięknych oczach - najpierw na stoku, potem w hotelu. Coś łączy ich ścieżki życiowe.... Jakub zapada w pamięć Julii i nawet po powrocie do Krakowa, myśli o nim i wspomina. Okazuje się, ze ich ścieżki znowu się splotą. Brat Julii kupuje dom u dewelopera, którym jest... Jakub. Julię bardzo to cieszy, jednak nie do końca wie, kim dla mężczyzny jest Dagmara. Jak poukładają się ich losy? Przeczytajcie sami!

Bardzo lubię powieści Natalii Sońskiej i często po nie sięgam. Autorka pisze doskonałe książki dla kobiet, które bawią i niosą ze sobą ogromne pokłady optymizmu. Poprawiają nastrój i sprawiają, że zaczynamy dostrzegać promienie słońca przebijające się przez szarą codzienność. 
Zakochaj się Julio wprowadza w zimowy, świąteczny nastrój - warto sięgnąć po nią w długie zimowe wieczory - polecam :)

Książka dostępna jest w formacie e-book na Legimi.pl

5 komentarzy:

 1. Lektura obowiązkowa na zimowy wieczór. Mi się podobała

  OdpowiedzUsuń
 2. Już sobie wyobrażam ten klimat. Prószący śnieg, ciepła herbatka, mruganie lampek choinkowych i ta książka. Muszę ją czym prędzej zdobyć :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Chętnie przeczytam, z zimowych opowieści czekają na mnie też "Wieczór taki jak ten", Cztery płatki śniegu" i "Psiego najlepszego" :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Właśnie tego optymizmu często szukam w książka. A książek tej autorki jeszcze nie czytałam, więc muszę spróbowac:)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...