wtorek, 26 grudnia 2017

Ciemna strona - Tarryn Fisher

Mroczna, hipnotyzująca historia, która może się przydarzyć każdemu. W dniu swoich trzydziestych trzecich urodzin popularna pisarka Senna Richards budzi się uwięziona w obcym domu. Została porwana, ale nie wie przez kogo ani dlaczego. Szybko staje się jasne, że jeśli chce odzyskać wolność, powinna dokładnie przyjrzeć się swojej przeszłości i odczytać pozostawione jej wskazówki. Jednak przeszłość skrywa mroczne tajemnice… Kobieta uświadamia sobie, że to gra. Wyrafinowana i niebezpieczna. I że tylko prawda może przynieść wyzwolenie. A jaka jest twoja ciemna strona?

Format: e-book
Ilość stron:   320
Wydawnictwo : SQN

Ciemna strona intrygowała mnie już od jakiegoś czasu. W końcu pobrałam ebook na czytnik i przeczytałam w Święta. Tutaj również znajdziecie, śnieg, grudzień, ale również znajdziecie całe pokłady strachu, niepewności i ludzkich emocji. To niesamowita powieść, która przeraża, ale również porusza naszą wyobraźnię i skłania do przemyśleń.
Ciemna strona to psychologiczne studium człowieka, pokazująca, że każdy ma swoją ciemną stronę, ale czasem boimy się do nich przyznać, a czasem ta ciemna strona dominuje i o nieszczęście nie trudno.

Pisarka, Senna, przekonała się o tym osobiście. Pewnego dnia obudziła się w dziwnym pokoju, w zamkniętym domu, gdzieś na odludziu. Wokół rozciąga ł się tylko śnieg.... Żadnego  człowieka, budynku, zwierzęcia... Tylko śnieg  i drzwi zamknięte na zamek cyfrowy. Senna robiąc obchód domu, znalazła w jednym z pokojów związanego mężczyznę, który okazała się lekarzem. Znała go dobrze, kiedyś uratował ją i długo czuwał, aby doszła do siebie. Senna jest odludkiem, po doświadczeniach z dzieciństwa i nieudanym związku, boi się ufać ludziom. Mieszka sama, pisze, nie ma przyjaciół. Doktor Asterholder był jedyną osobą, która zburzyła ten mur i zbliżył się na tyle, że Senna odsunęła się od niego. Teraz ich ścieżki znowu się splotły w dramatycznych okolicznościach.
Nie mogą opuścić domu, mają dużo jedzenia, opał do kominka i działającą prądnicę. Ale wszystko do czasu.. Spędzają tam ponad rok, tylko we dwoje. Taka izolacja działa na ludzki umysł i emocje .
To doświadczenie, które nie każdy by przeżył....

Ciemna strona to niezwykle mroczna opowieść, która przykuwa czytelnika do fotela. Trudno ją odłożyć, bo wydarzenia wręcz hipnotyzują i wciągają czytelnika. Akcja rozwija się spokojnie, a czytelnik powoli wchodzi w umysł uwięzionych. Odczuwamy wraz z bohaterami zimno, głód, choroby, ich rozchwianie emocjonalne i walkę z  sobą i swoimi uczuciami. Powieść fascynuje i trzyma w napięciu aż do ostatnich stron. Jest przerażająca, ale fascynująca.
Dawno nie czytałam tak doskonale napisanego thrillera - stanowił rewelacyjne oderwanie od świątecznych klimatów, którymi otoczyłam się przed Świętami. Tarryn Fisher stworzyła oryginalną i zapadającą w pamięć historię, a dwoje bardzo wyrazistych bohaterów sprawia, że historia przemawia do czytelników i odczuwamy realizm ich trudnej sytuacji.
Ciemna strona to wędrówka wgłąb ludzkiej duszy, jest jak swoisty rollercoaster po ludzkich uczuciach i emocjach. Polecam!


Książka dostępna jest w formacie e-book na Legimi.pl

3 komentarze:

  1. Zachęciłaś mnie i jeśli gdzieś się na nią natknę, to z pewnością sięgnę ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Na pewno sięgnę po ten tytuł. "Bad Mommy" podobała mi się do pewnego momentu, bo im dalej w las, tym było gorzej. Niemniej mam nadzieję, że jednak "Ciemna strona" przypadnie mi do gustu bardziej.

    OdpowiedzUsuń
  3. Po takiej recenzji grzech byłoby nie przeczytać :)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...