środa, 6 grudnia 2017

Czas cudów, czyli opowieści pod jemiołą - Antologia

Podaruj najbliższym historie, które niczym zapach świątecznego piernika magicznie wypełnią wasze serca... Zbiór dziesięciu ciepłych opowieści, których tematyka związana jest ze świętami Bożego Narodzenia. Współautorkami są głównie pisarki reprezentujące szeroko pojętą literaturą obyczajową (Małgorzata Falkowska, Anna Harłukowicz-Nieczynow, Joanna Jax, Patrycja May, Diane Rose, Beata Schoenmakers, Łucja Wilewska), ale także pisarki kojarzone dotąd z literaturą grozy, które zaprezentują swą twórczość w nowej odsłonie (Joanna Dorota Bujak, Carla Mori, Joanna Pypłacz). Te czasem zabawne, czasem nostalgiczne historie pokazują z różnych perspektyw i w odmiennych stylistykach magię towarzyszącą świętom. Choć nie zawsze są one pasmem jedynie szczęśliwych chwil, z pewnością jest to czas cudów, kiedy wszystko może się odmienić.

Format: e-book
Ilość stron: 338
Wydawnictwo: Videograf

Opowiadania to nie jest forma literacka, za którą bym przepadała, ale czasem sięgam. Szczególnie, jeśli są to tak klimatyczne opowiadania jak Czas cudów. 
Dziś przy Św. Mikołaju - trafiły się idealnie :)

W antologii świątecznych opowiadań Czas cudów znajdziecie opowiadania takich autorów jak: Małgorzata Falkowska, Anna Harłukowicz-Nieczynow, Joanna Jax, Patrycja May, Diane Rose, Beata Schoenmakers, Łucja Wilewska, Joanna Dorota Bujak, Carla Mori, Joanna Pypłacz.
Co mnie urzekło? Ich realizm, prawda i to, że nie ma tutaj kapiącego od słodyczy ideału Świąt, jest realne życie, jest ból, jest  żal po stracie, ale jest też radość i nadzieja. Opowiadania są bardzo różne, ale uderzają w czułe nuty w naszych sercach. Śmiałam się i płakałam - i to jest najlepsza rekomendacja tej książki.

W Czasie cudów znajdziecie życie, które toczy się wokół nas, Życie pokazane na tle świątecznej atmosfery. Nie zawsze piękne, kolorowe i radosne, ale jakże prawdziwe. 
Święta to czas cudów i często marzenia się spełniają.
Jeśli chcecie poczytać i wprowadzić się w klimat Świąt - polecam Czas cudów :)


Książka dostępna jest w formacie e-book na Legimi.pl


5 komentarzy:

 1. Też nie przepadam za opowiadaniami. Jeśli już na jakieś się skuszę to właśnie takie bożonarodzeniowe :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Książka idealna na grudniowy wieczór - muszę zapoznać się z nią. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Do niedawna nie przepadałam za opowiadaniami, jednak po lekturze "Cicha 5" przekonałam się do tej formy ;) Ot taka odskocznia od powieści :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Dobra lektura na teraźniejszy czas :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo lubię takie opowieści, więc na pewno sięgnę i po tą książkę:)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...