poniedziałek, 11 grudnia 2017

Świąteczne klimaty 1

W okresie przedświątecznym uwielbiam czytać opowieści, które wprowadzają nas ten magiczny czas. Postanowiłam dzielić się nimi z Wami zbiorczo :) W tym czasie w domu jest wiele do zrobienia, a ja czytam i czytam, ale chcę napisać również choć kilka słów. A czytam ostatnio nie tylko papierowe wydania, ale też elektroniczne - co umożliwia mi Legimi i abonament na e-booki z którego korzystam. Mam dostęp do wielu nowości - bez wychodzenia z domu i to, co czytam zależy od mojego nastroju, a nie jest uzależnione od zawartości półek w biblioteczce, choć i moje zbiór są dość obszerne :) Książek nigdy dość zarówno tych pachnących papierowych, jak i e-booków :)


Psiego najlepszego. Był sobie pies na święta - W. Bruce Cameron

Josh Michaels z oburzeniem odkrywa, że sąsiad podrzucił mu pod drzwi ciężarną suczkę Lucy. Nie może jednak oprzeć się uroczemu spojrzeniu brązowych ślepi i chociaż nigdy nie miał zwierzęcia domowego, postanawia przygarnąć psiaka. Kiedy na świat przychodzi pięć niesfornych szczeniaczków, Josh zgłasza się po pomoc do lokalnego schroniska. Tam poznaje uroczą i kochającą zwierzęta Kerri, która z zapałem uczy go, jak dbać o psią rodzinkę. Wspólnie przygotowują szczeniaki do adopcji w ramach świątecznego programu szukania nowych domów psiakom ze schroniska. Wraz z upływem czasu Josh zaczyna darzyć dziewczynę coraz cieplejszym uczuciem. Im bardziej zakochuje się w Kerri, tym bardziej przywiązuje się do futrzaków, które wniosły w jego życie mnóstwo miłości. Kiedy zbliżają się święta i nieuchronny termin oddania szczeniaków, Josh zastanawia się, czy będzie w stanie bez nich żyć.
Wydawnictwo:  Kobiece

Psiego najlepszego to opowieść familijna, ciepła, wzruszająca i zabawna. Pewnego dnia mieszkający samotnie Josh zostaje obdarowany przez sąsiada psem, niby na chwilę, na czas jego wyjazdu. Josh zostaje sam z ciężarną suczką. Najpierw jest przerażony, a potem zaczyna kocha ć ją całym serem. Ją i dzieci, które adoptowała. Lucky urodziła martwe szczeniaki, ale ktoś podrzucił na ciężarówkę Josha pudełko z maleńkimi szczeniakami. Stanowią dla tych maluchów rodzinę zastępczą,a Josh jest zachwycony swoim nowym towarzystwem, pomimo że przyczynili się do jego zwolnienia z pracy. Wspiera go Kerri, pracownica schroniska dla zwierząt. Poznają się, zakochują i wszystko dobrze się kończy w klimacie Bożego Narodzenia :)


Siedem życzeń - Liliana Fabisińska, Natasza Socha i inni...

Babcia Agnieszka wraz z wnukiem przygotowują mazurski Pensjonat do świąt Bożego Narodzenia. Chociaż tego roku żaden z gość nie zapowiedział swojej wizyty, oni chcą stworzyć idealne święta.Śnieg ciągle pada, zaspy uniemożliwiają jazdę samochodom, a prąd w całej okolicy zostaje odcięty. W małym pensjonacie koło Pięknej Góry, tej Wigilii, wbrew swojej woli, spotka się kilka rodzin. Okna Pensjonatu rozświetlą się, a jego pokoje wypełni gwar rozmów. Niespiesznych, i chociaż przypadkowych, pełnych nadziei na lepsze jutro. Tego roku kilku bohaterów Cichej 5 powróci. W zupełnie innych okolicznościach będą musieli stawić czoło kolejnym świętom Bożego Narodzenia. Bo czasem los musi nieustannie przypominać o tym, co ważne. Rozświetla niebo i wskazuje nam drogę. Wystarczy nią pójść.
Wydawnictwo: Filia

Siedem życzeń to opowiadania napisane w świątecznym klimacie przez czołowe polskie pisarki takie jak: Liliana Fabisińska, Natasza Socha, Małgorzata Kalicińska, Agnieszka Krawczyk. Małgorzata Warda, Magdalena Witkiewicz i Ałbena Grabowska - czyli wszystkie Panie, które lubię i cenię w jednym :) 

Siedem życzeń to kontynuacja Cichej 5. Powracają dobrze znani bohaterowie i pojawiają się nowi. Opowiadania, dzięki bohaterom, składają się w jedną, spójną opowieść o Bożym Narodzeniu. Historie są ciepłe, wzruszają, bawią i są bardzo klimatycznie. Akcja dzieje się tym razem w pensjonacie Pod Aniołem i jego okolicach. W ten magiczny czas wiele się morze zdarzyć. A zdarzają się również cuda :)  Przeczytajcie! Warto!


Książki dostępne są w formacie e-book na Legimi.pl

4 komentarze:

 1. Muszę przeczytać "Siedem życzeń", bo znam wszystkie te świąteczne antologie oprócz tego tytułu.

  OdpowiedzUsuń
 2. Psiego Najlepszego w sam raz do przeczytania przed świetami :)

  Pozdrawiam;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja zdecydowanie wybrałabym "Psiego najlepszego":)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...