środa, 13 grudnia 2017

Mydło i mazidło, czyli jak zostać czarownicą - Anna Maria Januszczyk, Joanna Kłak

Poradnik, który trzymasz w dłoniach, jest zbiorem przepisów ułożonych według swojego przeznaczenia i oznaczonych odpowiednim stopniem trudności. Wędrując szlakiem wyznaczonym przez magiczne zaklęcia dowiesz się, jak krok po kroku przygotować własne perfumy, toniki, mgiełki, maseczki, mydła, peelingi, mieszaniny olejowe i wiele innych. Jestem absolutnie pewna, że każda z Was znajdzie w nim coś dla siebie. Większość składników magicznych receptur znajdziesz w swojej kuchni, spiżarni i ogrodzie. Nieco rzadsze ingrediencje możesz nabyć w aptekach, sklepach zielarskich lub Internecie.
A teraz... do dzieła! Daj się porwać w magiczną podróż do świata pełnego kolorów, zapachów i naturalnego piękna, z domku na kurzej stopce, wprost do luksusowego spa. Abrakadabra!

Okładka: miękka
Ilość stron:272
Wydawnictwo: Dlaczemu

Mydło i mazidło to doskonały pomysł na prezent pod choinkę dla wszystkich wielbicielek własnoręcznie wykonanych, ekologicznych kosmetyków.  Tworzenie kosmetyków to magia i to magia, która może odmienić nasze ciała i oblicza.

Mydło i mazidło to magiczny poradnik, który jest zbiorem receptur na toniki, kremy, maseczki, kremy, balsamy peelingi i inne pielęgnacyjne cuda. Wszystko podane jest w prostej obrazkowej formie - nie przeraża, tylko zachęca do zostania alchemikiem we własnej kuchni.

Autorki są dla nas zarówno źródłem natchnienia, ale również dają praktyczne rady i pokazują, jak krok po kroku stworzyć kosmetyczne cuda do własnego użytku. Można nimi również obdarować przyjaciółki - to również inspiracja przed Świętami :)


Na początku dostajemy zestaw podstawowych informacji, jak zostać czarownicą, cli co jest potrzebne, aby zacząć przygodę z wytwarzaniem kosmetyków. Przedstawiają, czym jest INCI - czyli jak odczytywać nazwy składników kosmetyków i jak je wykorzystywać. W poradniku znajdziecie jak się przygotować do działań, w co powinniśmy się zaopatrzyć i jak przygotować miejsce pracy. Tutaj dowiecie się o magii olejków, poznacie hydrolaty, glinki, błota i sole. Poznacie, czym są flawonoidy oraz saponiny i jakie składniki z naszych kuch ni możecie wykorzystać. 
Po takim wstępie, można przystąpić do dzieła czyli czarować własne mikstury :)


Znajdziecie tutaj przepisy o różnym stopniu trudności i użytych składników. Niektóre są banalnie proste, a składniki zajdziecie we własnych domach bez problemu - ja bez problemu zrobiłam prosty peeling do ciała, inne przepisy będą wymagały zakupy składników.

Kosmetyczna magia to sama przyjemność. Przekonaj się sama i zostań domową czarownicą z poradnikiem Mydło i mazidło - polecam!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...