wtorek, 19 grudnia 2017

Światło w Cichą Noc - Krystyna Mirek

Trwają przygotowania do świąt. Na osiedlu położonym na obrzeżach Krakowa lśnią tysiące świateł. Tylko dwa domy stoją ciemne. Przedwojenna willa i niewielki budynek obok niej. Antek Milewski wraca do domu po latach. Zostawia za sobą porażkę życiową i chce zacząć wszystko od nowa. Kiedy przekracza próg starej willi, wracają dawne wspomnienia. Zaczyna rozumieć, że nie odnajdzie spokoju, dopóki nie rozwiąże tajemnicy z przeszłości. Dlaczego kochający ojciec nagle porzucił żonę i dziesięcioletniego syna? Czemu nigdy nie próbował naprawić błędu? W małym jednorodzinnym domu nie obchodzi się świąt Bożego Narodzenia, bo kojarzą się z tragicznym wypadkiem. Magda Łaniewska i jej dwaj bracia zawsze wtedy wyjeżdżają do ciepłych krajów. Ale tym razem staną przed wielkim wyzwaniem. Będą musieli zorganizować prawdziwą Wigilię. Nie wszystko pójdzie zgodnie z planem. Nie każdy człowiek okaże się wart pokładanego w nim zaufania. Jednak w magiczną noc światła zapalą się nie tylko w dwóch uśpionych domach, ale też w sercach ich mieszkańców.

Okładka: miękka
Ilość stron: 376
Wydawnictwo: Edipresse 

Światło w Cichą Noc to kolejna książka Krystyny Mirek, która przyciąga swoją okładka jak magnes. Jest przepiękna i bardzo klimatyczna, ale wbrew pozorom nie jest to słodka opowiastka, ale mądra i ciepła opowieść.

Nie każdy wyczekuje i wypatruje Świąt Bożego Narodzenia jak ja. Niektórym Boże Narodzenie wcale przyjemnie się nie kojarzy. To ból i strata... Uciekają od Świąt jak tylko się da. Aż w końcu trzeba się z traumą zmierzyć i zacząć żyć na nowo. 

Dla rodzeństwa Magdy. Michała i Bartka Łaniewskich, Boże Narodzenie to najtrudniejszy czas w roku. Wyjeżdżają wtedy i uciekają od choinek, prezentów i kolęd. To w święta ich rodzice zginęli w wypadku samochodowym, kiedy pojechali po ostatnie prezenty dla swych dzieci. Wychowali się sami, mając ogromne wsparcie w sąsiadce, babci Kalinie. Ale i jej życie nei jest usiane różami. Została sama, małżeństwo syna rozpadło się, a ona została po środku, pomiędzy małżonkami. Po latach w jej progach pojawił się wnuk Antek, który stracił zarówno dziewczynę, jak i pracę. Bracia Łoniewcy i Antek odnawiają swoją znajomość, a Magda jest zakochana w Konstantym i dla niego postanawia w tym roku zrobić Wigilię w domu. Dla wszystkich to wielki szok, ale bracia postanawiają zmierzyć się z własną traumą i pomóc siostrze. Wigilia wychodzi cudownie, ale jest różna od celu, jaki jej przyświecał... Jedno jest pewne - odmieni nieodwracalnie losy rodzeństwa :)

Krystyna Mirek stworzyła cudownie klimatyczną, świąteczną, a przy tym wzruszającą historię. Jest ona pełna poważnych tematów, ale atmosfera Świąt sprawia, że łatwiej się z nimi zmierzyć. Mnie bardzo przypadła do gustu i uprzyjemniła czas świątecznych przygotowań. Polecam serdecznie :)

5 komentarzy:

 1. Piękna książka, nie tylko na przedświąteczny czas :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Mnie nie zachwyciła...słaba i taka sztuczna jeżeli chodzi o bohaterów

  OdpowiedzUsuń
 3. Ostatnio obserwuję wysyp świątecznych powieści. Super, ponieważ są ogromnie klimatyczne. Po tę też muszę sięgnąć :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ta pozycja czeka w kolejce do przeczytania. Pewnie nie dam rady przed swietami, ale w trakcie jak najbardziej :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Właśnie jestem w trakcie lektury i już mogę podpisać się pod wszystkim, co napisałaś. To na pewno jedna z najlepszych powieści o świątecznej tematyce.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...