piątek, 19 stycznia 2018

Jedwabne rękawiczki - Renata Kosin

Laura wiedzie spokojne życie na ostatnim piętrze przedwojennej warszawskiej kamienicy, gdzie mieszka wraz mężem i córkami. Czuje się tam szczęśliwa i bezpieczna, do czasu, gdy znajduje na podłodze salonu amarantowy koralik ze strzępkiem srebrnej nici. Intuicja podpowiada jej, że jest on ważny, podobnie jak zdjęcie dziewczynki z lalką ukryte za obwolutą starego albumu, listy wypchane strzępkami znalezionych pod podłogą papierzysk oraz jedwabna rękawiczka z wyhaftowanym tajemniczym symbolem. Chęć wyjaśnienia tajemnicy zaprowadzi Laurę do maleńkiego francuskiego miasteczka i domu z zamkniętymi okiennicami. Wewnątrz czekają na nią zarówno odpowiedzi, jak i nowe pytania. 
Powieść o tajemnicach przeszłości, i cenie jaką trzeba zapłacić za ich poznanie.

Format: e-book
Ilość stron: 440
Wydawnictwo: FILIA

Wyczekiwałam na nową książkę Renaty Kosik i jak tylko pojawiła się na Legimi - zaczęłam czytać. Niestety bardzo ciężki tydzień w pracy weryfikował ilości przeczytanych wieczorami stron. Powieść jest niesamowita, tajemnicza i zupełnie nieprzewidywalna .

Jedwabne rękawiczki to fascynująca saga rodzinna ukazane na tle rodzinnej tajemnicy, mistycyzmu i kanały. Znajdziecie tutaj nie tylko powiązania z masonami, Chasydami, ale również z historią Jedwabnego i związanym z nim pogromem Żydów. Powieść jest niezwykle bogata i nawiązuje do wielu różnych wątków, ale całość jest zwarta i pochłania czytelnika bez reszty. 

Główną bohaterką jest Laura. Bardzo specyficzna osoba, która nie cierpi staroci i starych domów, a sama mieszka w starej kamienicy i uwielbia swoje nowocześnie urządzone mieszkanie. Ma męża i dwie córeczki, ukochaną ciotkę Helenę i trudne relacje z matką. Laura wygrała walkę z rakiem, ale są to dla niej bardzo trudne i traumatyczne wspomnienia. Ta młoda kobieta wraca do swego mieszkania ze Stanów Zjednoczonych, gdzie jeszcze została jej rodzina. W kraju zostaje wyciągnięta w wir wydarzeń, które prowadzą ją w przeszłość śladami Sary Rosen. Napotyka na stare dokumenty, nawiązujące do masonów i powiązań z jej rodziną. Śladem listu wyrusza do Francji, gdzie poznaje część historii rodzinnej, która odkrywa po powrocie. Jest to dla niej bardzo trudne, tym bardziej że mocno wpływa na relacje z ciotką Heleną.

Jedwabne rękawiczki to powieść pełna mistycyzmu, przeżyć i niesamowitych historii, które mają swe podłoże w rzeczywistości. To powieść pełna pasji i emocji, pełna rozterek, ale i ciekawości. To opowieść o zagmatwanych losach rodziny Laury, których korzenie sięgają głęboko w przeszłość, a ona kładzie się gęstym cieniem na rzeczywistości.

 Pięknie napisana, mądra i pełna emocji - taka jest najnowsza powieść Renaty Kosin .
Książka dostępna jest w formacie e-book na Legimi.pl


3 komentarze:

  1. Jeśli dobrze pamiętam, to nie czytałam jeszcze żadnej powieści Renaty Kosin, także mam nadzieję, że wkrótce to zmienię.

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja też nie znam żadnej książki tej autorki, ale tę powieść mam w planach.

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...