sobota, 17 lutego 2018

5 sekund do IO. Rebeliantka - Małgorzata Warda

Kontynuacja losów Miki, bohaterki głośnego 5 sekund do Io. Nie milkną echa strzelaniny, do jakiej doszło w szkole dziewczyny. Policja prowadzi śledztwo, a Mika przeżywa ciężkie chwile wśród kolegów, który uważają, że skoro znała napastnika, mogła zapobiec tragedii. Na dodatek uczucie, które zakwitło między nią a Jankiem, napotyka pierwsze przeszkody, gdy na jaw wychodzą kolejne tajemnice chłopaka. Również w wirtualnym świecie jest niespokojnie – zbliża się premiera nowej interaktywnej gry rozgrywającej się na mroźnym księżycu Tytanie, która już przed premierą wzbudza euforię, ale i wątpliwości… Czy Mika zdecyduje się po raz kolejny zanurzyć w wirtualnym świecie, by ocalić nie tylko siebie?

Okładka: miękka
Ilość stron:  312
Wydawnictwo: Media Rodzina

Rebeliantka to kontynuacja pierwszego tomu 5 sekund do IO, powieści dla młodzieży, która przenosi nas w wirtualny  świat gier komputerowych.

Rebeliantka opowiada dalsze losy Miki Landowskiej, głównej bohaterki 5 sekund do IO. Dziewczyna zakończyła swój udział w Bitwie o IO i straciła swego awatara. Dzięki temu udało jej się poznać w realu Janka, który jest jej najbliższym przyjacielem. Uczestnictwo w Bitwie o IO zaowocowało zainteresowaniem jej osobą twórców nowej gry Tytan, We Fly High, którzy zaproponowali Mice kontrakt na bardzo dobrych warunkach. Dziewczyna nie jest pełnoletnia i do podpisania potrzebna jest zgoda rodziny zastępczej, która się nią opiekuje lub policji...
Mika była uczestniczką strzelaniny w szkole i masakry na uczniach i nauczycielach, której dokonał Sebastian, uczestnik wirtualnej gry. Chłopak zginął, a Mika stała się świadkiem, natomiast Janek został uznany za współwinnego. Policja próbuje mu udowodnić pośrednictwo w zakupie broni. Mika znajduje się między młotem a kowadłem. W końcu decyduje się na współpracę z policją jako Mistrzyni Gry dla We Fly High, słowem wtyczka, która będzie relacjonować, co dzieje się w nowej grze. A gra jest bardzo krwawa i niebezpieczna, o czym Mika przekonuje się na własnej skórze. Dziewczyna chce być szczera i lojalna, ale będąc lojalna w stosunku do Janka, nie jest dla policji i vice versa, Jej życie nie jest łatwe, a wszyscy podejrzewają ją o zdradę. Jak sobie poradzi? Czy wirtualna rzeczywistość okaże się atrakcyjniejsza od realu? Przeczytajcie koniecznie!

Rebeliantka to świetnie napisana powieść dla młodzieży. Bardzo realna i prawdziwa. Pokazuje jak wygląda życie nastolatków uzależnionych od gier komputerowych. Pokazuje też jak jest to niebezpieczne i jak wiele z siebie młodzież oddaje w grze i jak wiele pobiera i przenosi na grunt realny. Wokół nas ciągle słychać o strzelaninach w szkołach, o masakrach, jakich dokonują młodzi ludzie. Często ich wzorcem są gry komputerowe pełne przemocy i broni. Internet to bogactwo wiedzy i znajomości, ale warto kontrolować, co się w nim dzieje i podchodzić do niego z dużą dozą dystansu. Polecam książkę Małgorzaty Wardy zarówno młodzieży, jak i ich rodzicom - to bardzo pouczająca lektura.



Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...