poniedziałek, 19 lutego 2018

Martwa jesteś piękna - Belinda Bauer

Eve Singer zarabia na życie, opisując zbrodnie. Pracuje w telewizji jako reporterka kryminalna, ale jej kariera utknęła właśnie w martwym punkcie. Eve zdaje sobie sprawę, że musi zrobić wszystko, by sprostać oczekiwaniom żądnych sensacji widzów. Podobnie jest z mordercą: on również karmi się śmiercią, która go fascynuje. Ma w zwyczaju reklamować swoje makabryczne występy, chce, żeby cały świat podziwiał piękno umierania. Kiedy kontaktuje się z Eve, dziennikarka początkowo cieszy się, że jako pierwsza będzie mogła przesłać relację z miejsca zbrodni. Jednak szybko zrozumie, że zabójca ma dwie obsesje. Pierwszą jest mordowanie ludzi w miejscach publicznych. A drugą – ona sama…

Okładka: miękka
Ilość stron: 448
Wydawnictwo:   MUZA
Premiera: 28 luty 2018

Martwa jesteś piękna to świetnie skonstruowany thriller psychologiczny, gdzie dziennikarka stoi naprzeciwko seryjnego mordercy, a ich ścieżki są ze sobą nierozerwalnie powiązane. Ta powieść jest przerażająca od pierwszych stron, a krew leje się strumieniami. Natomiast sam morderca uważa się za artystę - jego dzieła to przedstawienia, których publicznością ma być Eve Singer, dziennikarka, która budzi w nim niezdrowe emocje.

Eve jest dziennikarką, która opisuje zbrodnie. Przy każdej z nich ląduje z głową w toalecie, nauczyła się wymiotować po nakręceniu materiału,a  nie przed. Jednak każda zbrodnia sprawia, że jej żołądek się buntuje, a ona nadal pracuje w tej branży i nic nie wskazuje na zmianę. Chory ojciec wymaga opieki, a do tego potrzebne są zarobione przez Eve pieniądze. Ciężko zarobione... Partneruje jej Joe, kamerzysta, z którym rozumie się bez słów. Sprawa młodej kobiety, która została zamordowana w firmowym wieżowcu mocno poruszyła Eve i sprawiła, że po raz pierwszy miała bezpośredni kontakt z mordercą. To ona miała być jego kolejnym celem, a stała się świadkiem jego przedstawień. Bowiem ten specyficzny mężczyzna uważa zbrodnię za sztukę i właśnie Eve wybrał na swoją widownię. Kobieta zaczyna współpracę z policją, aby pomóc go ująć. Przestępca drwi z policji i Eve porywając jej ojca... Kto okaże się sprytniejszy - policja czy sprawca, a może nasza dziennikarka? Przeczytacie - czeka was mnóstwo mocnych emocji!

Martwa jesteś piękna to mocny i porywający thriller, który wbija w fotel i fascynuje czytelnika. To świetnie skonstruowane studium psychologiczne sprawcy i jego ofiary oraz wplątanej w jego dzieło dziennikarki. Książkę czyta się jednym tchem, jest niebanalnie skonstruowana i zupełnie nieoczywista. Wciąga jak magnes i zaskakuje - świetna lektura!

3 komentarze:

  1. Będę musiała po nią sięgnąć :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Ostatnio często sięgam po tego typu historie, dlatego z niecierpliwością wyczekuję swojego egzemplarza. :)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...