poniedziałek, 26 lutego 2018

Dziewczyna z warkoczami - Anna H. Niemczynow

Paulina, studentka pedagogiki, ma dobry, ciepły dom, wspaniałych rodziców i cudownie zapowiadającą się przyszłość. Nie podejrzewa, że najbliżsi skrywają przed nią tajemnicę. Kiedy poznaje starszego od siebie Mikołaja, jej życie zmienia się diametralnie. Przygoda, która miała być tylko przerwą w życiu, staje się całym jej światem. Dziewczyna nie ma pojęcia, że siłą jej uczucia kieruje ktoś, kogo już dawno nie ma na tym świecie. Kim jest dziewczyna z warkoczami, którą wspomina Mikołaj, rodzice Pauliny i ona sama? Jak mocno pamięć może wpływać na teraźniejszość? I czy kocha się tylko raz? Piękna opowieść o pamięci, miłości i losie, który chociaż zależy od nas, to został już raz zapisany w gwiazdach. My musimy tylko właściwie odczytywać znaki.

Okładka: miękka
Ilość stron:  464
Wydawnictwo: FILIA

Dziewczyna z warkoczami to niezwykle wzruszająca i ciepła opowieść o rodzinie, miłości, przyjaźni i tajemnicach, które po latach wypływają na powierzchnię i odmieniają życie bohaterów.

Tytułowa dziewczyna z warkoczami to Paulina, młoda studentka pedagogiki przygotowująca się do obrony pracy. Paulina ma poukładane życie, kochających rodziców i przyjaciółkę Dagmarę. Jest osobą szczerą, prostolinijną - cieszy się każdym dniem i czerpie radość z drobiazgów. Co rano skanuje swoje ciało i pobudza się do działania. Jej poukładane życie wywraca się do góry nogami, kiedy poznaje Mikołaja. Mężczyzna jest przyjacielem Patryka, ojca Dagmary, który przyjeżdża do nich z wizytą. Jest rówieśnikiem Patryka, mężczyzną po rozwodzie, który ma małego synka i próbuje poukładać na nowo życie. Od początku pomiędzy Mikołajem a Pauliną iskrzy, coś ich do siebie przyciąga, a Mikołaj ma wrażenie jakby znał dziewczynę od lat, bardzo przypomina mu jego wielką miłość Sternę, z którą rozdzielił go los. Dagmara z ojcem wyjeżdża do matki, Hanki, pozostawiając dom i psa pod opieką Mikołaja i Pauliny. To dla nich cudowny czas, który zbliża ich do siebie, czerpią radość z każdej chwili spędzonej razem. Jednak co piękne szybko się kończy - Mikołaj wraca do Warszawy, a Paulina do nauki. Ich życie już nie jest takie samo...
Okazuje się, ze dziewczyna jest w ciąży. Nie wie, jak ma to powiedzieć Mikołajowi, który przyjeżdża do Patryka i Hani, ani swoim rodzicom. Ma wielkie wsparcie w Dagmarze, która zmaga się z własnymi problemami domowymi. Ich rodziny wcale nie są idealne, co odkrywają obie. Tajemnice z przeszłości wypływają na światło dzienne i sprawiają, że życie Pauliny wali się w gruzy... Czy uda się jej je odbudować i nie stracić radości życia? Przeczytajcie - chusteczki do kompletu są niezbędne :)

Przeczytałam Dziewczynę z warkoczami za jednym posiedzeniem - świat wokół przestał istnieć, a z oczu płynęły mi łzy. Podziwiam Paulinę i jej podejście do bardzo trudnej życiowej sytuacji, która ją spotkała - nie wiem, czy ja poradziłabym sobie. Jej radość i podejście do życia sprawiło, że zamiast stracić zyskała bardzo wiele. 

Dziewczyna z warkoczami to opowieść o życiu i o tym, jak ono potrafi nas zaskoczyć...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...