wtorek, 27 lutego 2018

Srebrny łabędź - Amo Jones

Pierwszy tom mrocznej i porywającej serii Elite Kings Club, Madison Montgomery to typowa dziewczyna z bogatego domu. W życiu nastolatki wszystko się zmienia, kiedy jej matka dopuszcza się zbrodni, a potem popełnia samobójstwo. Wybucha skandal, przez który dziewczyna znajduje się na językach wszystkich. Gdy ojciec Madison ponownie się żeni, zapada decyzja o przeprowadzce, a dziewczyna trafia do prywatnej szkoły. Mogłoby się wydawać, że to jej szansa na nowy start… Madison przekonuje się, że mury szkoły skrywają straszne tajemnice, a wszystkimi uczniami rządzi grupa dziesięciu niepokornych chłopaków. Elite King’s Club rozsiewa wokół siebie aurę tajemniczości i terroru. Chociaż dziewczyna nie chce wierzyć plotkom na ich temat, zaczyna mieć wątpliwości, kiedy wpada w oko przywódcy elitarnego klubu. Okazuje się, że Bishop zaczął na nią polowanie. Dlaczego członkowie Elite King’s Club nienawidzą Madison, a mimo to dyskretnie pilnują jej bezpieczeństwa? Co stało się z poprzednią dziewczyną, która związała się z jednym z nich? Dlaczego te wszystkie mroczne tajemnice są tak niebezpiecznie pociągające?

Okładka: miękka
Ilość stron:  336
Wydawnictwo: Kobiece
Cykl: Elite Kings Club tom 1

Srebrny łabędź otwiera nowy cykl powieści dla młodzieży. Opowieść jest niezwykle mroczna i pełna tajemnicy, ale również pełna pikantnych scen i dawnych legend, które mają swoje odzwierciedlenie w realu. Znajdziecie tutaj mistycyzm, sekrety, pożądanie, władzę, ale również miłość i przyjaźń. Nic tutaj nie jest jasne, przewidywalne i sztampowe - czeka was mrok, tajemnica i zaskoczenie!

..." Zegar zaczyna odmierzać czas.
Gra właśnie się zaczęła..."

Kim jest Srebrny łabędź? Według księgi, która nie ma tytułu, a została napisana jako list pożegnalny przed śmiercią:

..." Dawniej mianem Srebrnego łabędzia określano coś skażonego. Każda dziewczyna, która urodzi się w rodzinie pierwszej dziesiątki będzie mieć skazę. Nie będzie dla niej miejsca"..  (str.330)

A cóż to ma wspólnego ze współczesnymi nastolatkami z bogatych rodzin - otóż okazuje się, że bardzo dużo...
Madison Montgomery zmienia szkołę i miejsce zamieszkania, ponieważ jej bogaty ojciec znalazł nową żonę. Ojciec jest w podróży, a dziewczyna wprowadza się do nowego domu i zaczyna naukę w nowej szkole, elitarnej. Nie jest jej łatwo, bo podąża za nią przeszłość. Jest córką morderczyni - jej matka zabiła kochankę męża, a potem siebie. W szkole poznaje Tatum, z która szybko się zaprzyjaźnia. W domu okazuje się, że ma starszego przyrodniego brata, Nate'a, niezłe ciacho. Brat otacza się grupą chłopaków, którzy budzą podziw, ale i strach, a dziewczyny ciągną do nich jak pszczoły do miodu. Wokół Maddie, która jest raczej samotniczką, robi się nagle gęsto od ludzi.... Grupa chłopców znana jest wokół jako Elite Kings Club, krążą o nich legendy, ale nikt nie chce przybliżyć Madison szczegółów. Szczególną uwagę dziewczyny przyciąga Bishop, groźny, tajemniczy i bardzo seksowny. Coś ich przyciąga do siebie, ale jest to swoista walka. Żadne nie ustępuje drugiemu, iskry się sypią wokół nich. Dziewczyna widzi, że coś się wokół niej dziej, chłopcy nie odstępują jej na krok - chronią ją . Przed czym i dlaczego? madison chce to zrozumieć, ale nikt jej tego nie ułatwia. Pewnego dnia w jej ręce trafia tajemnicza księga, a jej rozdziały sprawiają, że umysł dziewczyny się rozjaśnia a puzzle zaczynają składać się w całość. Bardzo groźną, tajemniczą i niebezpieczną całość, w którą jest głęboko zamieszana...

Srebrny łabędź to niezwykle tajemnicza i mroczna powieść, w której tajemnica zamiast się rozwiewać, z każdą kolejną stroną gęstnieje i pochłania czytelnika - aby na finale pozostawić w zawieszeniu. I co dalej????Hmmm. trzeba czekać na drugi tom. Strasznie jestem ciekawa, co spotka Madison - to z czym zapoznacie się w Srebrnym łabędziu to zaledwie wstęp do prawdziwej opowieści, której ja jestem strasznie ciekawa! Polecam!


znajdziecie w księgarni Tania Książka


2 komentarze:

  1. Recenzje kuszą coraz bardziej by sięgnąć po tę książkę :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Mroczne klimaty nie dla mnie, ale dla fanów tego gatunku książka zapowiada się ciekawie.

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...