wtorek, 6 marca 2018

Szósty po latach - Agnieszka Lingas-Łoniewska

Po latach od pierwszego wydania kryminalnej powieści Agnieszki Lingas-Łoniewskiej książka o seryjnym mordercy ponownie trafia do Czytelników – w wersji poprawionej i rozszerzonej o dodatkowe, trzymające w napięciu, zakończenie. Nowe postaci, nowe wątki i godny uwielbianej autorki suspens. Gdy w grę wchodzi miłość, żadna siła nie jest w stanie powstrzymać inspektora Marcina Langera przed nadludzkim wysiłkiem i odnalezieniem oprawcy zielonookich blondynek, do których zalicza się jego ukochana. Gdy gra toczy się o zbawienie – psychopatyczny zabójca nie respektuje żadnych granic. Nawet jeśli zbawienie jest wyimaginowane, a motorem działania – obłęd. A może zwłaszcza wtedy. 
Przeszłość zawsze nas dopada. Bo tak naprawdę nigdy nas nie opuszcza.

Format: e-book
Ilość stron:  380
Wydawnictwo: Novae Res

Legimi kocham za to, że daje możliwość skorzystania ze swojej ogromnej biblioteki w dowolnym czasie i w zależności od mojego nastroju. Korzystam z abonamentu i czytam, co chcę i kiedy chcę - znakomite rozwiązanie dla książkomaniaków.

I tym sposobem sięgnęłam po odświeżone wydanie Szóstego Agnieszki Lingas-Łoniewskiej, które znalazło się w zasobach Legimi. Przeczytałam książkę błyskawicznie i już zamierzam nadrobić zaległości i poznać starsze losy bohaterów, które zostały opisane w powieści W zapomnieniu - już pobrałam na czytnik :) :) :) I to jest magia Legimi !

Szósty po latach to historia szefa Śląskiej Grupy Śledczej, Marcina Langera. Jest to policyjna grupa dochodzeniowa, która zajmuje się szczególnie ważnymi i niebezpiecznymi przestępcami. Jest to elitarna grupa policji, do której bardzo trudno się dostać, a jeśli już to następuje jest to zaszczyt. Jej członkowie są dokładnie sprawdzani i testowani - przechodzą najlepsi. Jednak jak się okazuje system ten nie jest zupełnie szczelny i kret może pojawić się i tutaj ....

Marcin Langer jest bardzo zaangażowany w pracę, dosłownie żyje nią i jego życie prywatne kuleje. Niby jest związany z piękną modelką, ale trudno tutaj mówić o oddaniu i zaangażowaniu inspektora Langera. Często w tym związku dochodzi do spięć i każde zajmuje się swoją pracą, przy okazji spędzając chwile ze sobą. Po problemach zdrowotnych, Langer postanawia trochę zwolnić i zadbać o swoje zdrowie, ale wtedy  pojawia się sprawa Szóstego, seryjnego mordercy zielonookich blondynek. Wraz z tą sprawą w życiu Langera pojawia się śliczna profilerka, która wywraca je do góry nogami. Sielanka nie trwa długo, bo pada ona ofiarą Szóstego, a Langer staje na głowie, aby ją uratować. Czy mu się to uda? Przeczytajcie :)

Szósty po latach to świetne połączenie powieści obyczajowej, kryminalnej z wątkami psychologicznymi i paranormalnymi. Tutaj sami przekonacie się, że los potrafi płatać niespodzianki, a nasze losy są zapisane gdzieś tam "u góry". Kto ma się w życiu spotkać, to się spotka.... a miłość bywa silniejsza niż śmierć. Myślę, że taka kwintesencja odzwierciedla to, co znajdziecie w książce Agnieszki Lingas - Łoniewskiej. Zaciekawieni? To do lektury zapraszam :) Ebook już czeka na Legimi.

Książka dostępna jest w formacie e-book na Legimi.pl

2 komentarze:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...